II Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 06.10.2020 / pdf
mikrofon na ciemnym tle fot. Pixabay
Czas wydarzenia: 
2020-10-24 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Młodziezowy Dom Kultury w Bojkowie (ul. Parkowa 5)
Tematyka wydarzenia: 
koncert
Organizator: 
Fudnacja Rytm Gliwice

Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych "Zaczarowany Mikrofon" to wyjątkowe miejsce, otwarte dla tych, którzy mimo niepełnosprawności intelektualnej lub fizycznej, mają talent wokalny i chcą pokazać go światu.Wydarzenie składa się z 3 koncertów eliminacyjnych, w trakcie których wybierani są finaliści. Ci wystąpią właśnie w październiku, w Domu Kultury w Bojkowie. Wszystko wsparte środkami z dotacji Samorządu Miasta Gliwice. 

Będą to artyści z całego kraju, od Gdańska, przez Warszawę, na Wrocławiu czy Krakowie kończąc. Chęć występu i pokonania własnych słabości, wyjścia do ludzi, nie zna granic ani odległości. Gliwice - tu łączą się utalentowani niepełnosprawni. 

Nagrody pieniężne, warte łącznie ponad 3000 złotych, otrzyma 3 najlepszych artystów z grupy niepełnosprawnych intelektualnie i 3 z grupy niepełnosprawnych fizycznie. Dodatkowo dla laureatów 1 miejsca z obu kategorii czeka wywiad w studiu telewizyjnym VTV Wrocław, a dla pozostałych miejsc i osób wyróżnionych - nagrody pocieszenia. 

Fundację Rytm Gliwice od lat wspiera miasto Gliwice, przekazując dotacje na wydarzenia, zapewniając bezpłatnie salę koncertową oraz promocję. Wydarzenie tegoroczne wsparte jest także środkami ZAIKS, Stoart oraz sponsorów, których lista znajduje się w Aktualnościach na stronie FundacjaRytmGliwice.Pl

Kategorie wydarzenia: