Gala operetkowa

Dodano: 10.12.2021
muzycy podczas koncertu na scenie fot. materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2022-01-28 16:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

Po długiej przerwie powróciła na gliwicką scenę Operetka. Pierwsza Gala, przy widowni wypełnionej po brzegi miłośnikami podkasanej muzy, odbyła się 22 listopada 2021 r.

Ze względu na tak duże zainteresowanie i entuzjastyczne przyjęcie koncertu gala zostanie powtórzona  raz jeszcze, tym razem w okresie karnawału. Koncerty operetkowe będą z pewnością  najlepszym prezentem dla miłośników tego, co w operetce najradośniejsze i najwspanialsze: śpiewu, niezapomnianych melodii i tańca. Podczas koncertu zabrzmią najsłynniejsze arie i duety z takich operetek jak: „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza”, „Cygańska miłość”, „Hrabina Marica”, „Kraina uśmiechu” oraz inne sztandarowe utwory twórców Austro-Węgierskich.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli Anita Maszczyk, Adam Sobierajski, Łukasz Gaj, czołowi soliści scen operowych i operetkowych, na co dzień występujący na deskach teatrów muzycznych w całej Polsce.  Koncert w oryginalnych choreografiach Kamili Baryczkowskiej okraszą tancerze baletu, a całość jak na dobrą operetkę przystało, uwieńczy paryski kankan. Orkiestrę Unger Ensemble poprowadzi Mieczysław Unger, wszechstronnie uzdolniony dyrygent, znany z występów m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, w Operze Krakowskiej, w Operze Śląskiej oraz z takich festiwali jak: Warszawska Jesień czy Opera Rara. Na potrzeby koncertu zostały stworzone nowoczesne wizualizacje autorstwa reżyserki teatralnej i filmowej Emilii Sadowskiej.

Gala odbędzie się dwukrotnie (godz. 16.00 i 19.00). Bilety w cenie 90 zł są dostępne w kasie teatru, tel.: 32 232 13 39.

Producent wykonawczy: Teatr Muzyczny Orpheum

Scenariusz i reżyseria: Naira Ayvazyan

Kierownictwo muzyczne: Mieczysław Unger

Choreografia: Kamila Baryczkowska

Wizualizacje: Emilia Sadowska

Projekt plakatu: Łukasz Błażejewski

Kategorie wydarzenia: