Noc Teatrów

Dodano: 24.10.2019 / pdf
aktor we wzorzystym stroju fot. materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2019-11-09 14:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

W programie 10. Nocy teatrów Metropolii są dwa spektakle – dla dzieci i dorosłych – oraz warsztaty. Będzie także okazja, by nocą zwiedzić teatralny gmach przy ul. Nowy Świat.

„Powitanie”, reż. B. Kurowski

godz. 14.00, scena Mikro

Scenariusz „Powitania” nawiązuje do zwyczajów, które towarzyszą narodzinom dziecka i jego pierwszym krokom w różnych kulturach. Spektakl zachwyca najmłodszych obrazami i dźwiękami, które, oddziałując na wszystkie zmysły maluchów, skutecznie wspomagają rozwój dzieci. „Powitanie” jest pierwszą propozycją w repertuarze TM-u dla niemowlaków i jednocześnie jedną z niewielu na Śląsku.

Teatralne zabawy

godz. 16.00–18.00, foyer

Warsztaty tworzenia teatru cieniowego

godz. 17.00–18.30, pracownie plastyczne

„Plotka”, reż. C. Iber

godz. 19.00

Spektakl „Plotka” to obyczajowa opowieść, nasycona ogromną dawką francuskiego humoru. Zabieramy Państwa na zaplecze fabryki kauczuku, której produktem flagowym są…. prezerwatywy (tak, dokładnie). W firmie prowadzonej przez nieco ekstrawaganckiego szefa, paradującego stale w krótkich spodenkach, spotykamy cały zestaw pracowniczych typów: namiętną szefową działu, zakładowego krętacza i cwaniaczka czy przymilającego się szefowi donosiciela.

Nocne zwiedzanie

godz. 22.00–24.00

Zapraszamy na wyjątkowy i niezapomniany nocny spacer po budynku ( i nie tylko…) Teatru Miejskiego w Gliwicach… Razem z aktorami, garderobianymi, charakteryzatorkami, obsługą techniczną i bohaterami naszych spektakli zabierzemy Was w zakamarki niedostępne na co dzień „publiczności”, a także pokażemy Wam miejsca najbardziej zakazane. Zdradzimy kilka teatralnych zabobonów i wspólnie odwiedzimy ducha… Ducha Teatru.

Kategorie wydarzenia: