"Królowa Sniegu" wg H.Ch. Andersena

Dodano: 05.12.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-06 16:00 do 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Zapraszamy na opowieść o losach dwojga dzieci – Gerdy i Kaja. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Wychowywany przez ubogą babcię Kaj dostrzega i wyolbrzymia różnice pomiędzy nim a koleżanką. Staje się zazdrosny i złośliwy. Czy jest złym chłopcem? A może to odłamek zaklętego przez Królową Śniegu lustra wpadł mu do oka? Lustro zniekształca obraz świata. Jego fragmenty podobno spadły z nieba i zatruły radość.

Kaj postanawia zmierzyć się z Królową Śniegu. Jednak tajemnicza władczyni zdobywa przychylność chłopca i staje się jego opiekunką. Gerda wyrusza na poszukiwanie Kaja.

Spektakl to sceniczna interpretacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena. Historia o przyjaźni i oddaniu, strachu i odwadze, a także zazdrości, chciwości i bogactwie, którą realizatorzy opowiedzą za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu. Całości dopełnią piosenki i multimedialne projekcje.

Reżyser Przemysław Jaszczak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu. Debiutował „Brzydkim Kaczątkiem” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 roku. Wyreżyserował spektakle w wielu polskich teatrach m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ma na koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe.

Muzykę przygotowuje znakomity kompozytor Piotr Klimek. Jego utwory towarzyszyły baśniowej podróży Misia i Tygryska, bohaterów spektaklu „Ach, jak cudowna jest Panama”, reż. Laura Słabińska (premiera 4 lutego 2017, na Małej Scenie). Autorką scenografii i kostiumów będzie Aleksandra Starzyńska. Za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski.

Spektakl dla dzieci w wieku od 6 roku życia.

reżyseria: Przemysław Jaszczak
scenariusz i teksty piosenek: Magdalena Żarnecka
scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska
muzyka: Piotr Klimek
ruch sceniczny: Michał Ratajski
projekcje: Aleksandra Ołdak
obsada: Urszula Chrzanowska, Cezary Jabłoński, Anna Moś, Kornel Sadowski, Justyna Schabowska

Kategorie wydarzenia: