"Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach" reż. Michał Siegoczyński

Dodano: 05.12.2018 / drukuj / pdf
Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach reż. Michał Siegoczyński
Czas wydarzenia: 
2019-01-18 19:00 do 22:30
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Gliwice mają swoje legendy miejskie. Bohaterem wielu z nich jest Zdzisław Najmrodzki. Ukończył 5 klas szkoły podstawowej, miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym, stał się legendą świata złodziejskiego. Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Kradł, jednak tylko towary luksusowe z Pewexów i delikatesów. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia.

Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego. Filmu, który rozegramy na scenie…

Zapraszamy na barwną, kryminalno – miłosną opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego.

To gliwickie „Pulp Fiction”, podczas którego możecie spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji i wielopłaszczyznowych wątków. Będzie to dynamicznie opowiedziana historia nawiązująca do najlepszych tradycji kinowego dramatu gangsterskiego, w której żywy plan miesza się z projekcjami filmowymi. Ironiczno – groteskowa ballada teatralna, w której prawdziwe wydarzenia mieszają się z incydentami fikcyjnymi.

scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
konsultacja dramaturgiczna: Martyna Wawrzyniak
dokumentacja: Tomasz Ogonowski
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Kamil Pater
projekcje i światła: Michał Głaszczka
ruch sceniczny: Alisa Makarenko
inspicjent: Marek Migdał
produkcja: Patrycja Wróbel
obsada: Izabela Baran (Tola, Hippiska, Dziewczyna w kożuchu), Karolina Olga Burek (Jadzia, Temida, Milicjantka, Hippiska, Dziewczyna w kożuchu), Przemysław Chojęta (Marchewa, Ojciec Zdzisława), Mariusz Galilejczyk (Sewer, Niemiec, Marian najmłodszy brat, Ryszard najstarszy brat, Jaszczur, Cień, Hippis, facet od Poloneza, Robert De Niro, porucznik Borewicz), Aleksandra Maj (Matka Zdzisława), Dominika Majewska (Grażyna, Czirliderka, Hippiska, Dziewczyna w kożuchu) Mariusz Ostrowski (Zdzisław Najmrodzki), Krzysztof Prałat (Kondor, Różewicz, Wałęsa, Pierwszy Sekretarz Partii, Józef Glemp, Reżyser, Michał Wolny Aktor, Facet od Poloneza, Hippis)

Kategorie wydarzenia: