"Miłość w Leningradzie", scen. i reż. Łukasz Czuj

Dodano: 20.12.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-31 20:00 do 21:40
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Pełna energetycznej muzyki i znakomitych tekstów podróż do współczesnej Rosji. Widzowie stają się uczestnikami odjechanej nocnej imprezy, podczas której rockowe ballady mieszają się z popowymi przebojami i pełną punkowej energii sceniczną balangą, w której aktorzy i muzycy wychodzą wprost do widza, wciągając go w świat swoich opowieści.

Spektakl z muzyką na żywo, ułożony z piosenek legendarnego rosyjskiego zespołu Leningrad. Mocne metafory i wulgaryzmy stosowane przez jej założyciela Siergieja Sznurowa kreślą bezkompromisowy portret rządzonej przez Władimira Putina Rosji. Sznurow jest współczesnym wcieleniem rosyjskiego barda, ale w przeciwieństwie do Wysockiego czy Okudżawy jego żywioł to nie poetycka ballada, ale podlewana alkoholem ostra sceniczna rebelia.

Spektakl nawiązuje do granego nieprzerwanie od 2009 roku kultowego „Leningradu”, powstałego we Wrocławskim Teatrze Piosenki CS IMPART.

(…) oczarował mnie ten artystyczny wyczyn Czuja i zaproszonych przez niego aktorów i muzyków pod każdym względem – wizualnym, aktorskim, muzycznym, translatorskim i reżyserskim. Bo to kawał dobrej roboty. Udana, głośna, czasem wulgarna i trochę sprośna szarża w umysły niespodziewającej się takiej ostrej jazdy bez trzymanki publiczności! (…) (Marta Odziomek, „Gazeta Wyborcza”)

scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
teksty piosenek i muzyka: Siergiej Sznurow (zespół Leningrad)
tłumaczenie piosenek: Michał Chludziński
scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita
ruch sceniczny: Maciej Cierzniak
kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka
kierownictwo wokalne: Ewa Zug
inspicjent: Marek Migdał
produkcja: Patrycja Wróbel
obsada: Karolina Olga Burek, Mariusz Kiljan (gościnnie), Łukasz Kucharzewski, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Tomasz Mars (gościnnie), Małgorzata Pauka (gościnnie), Katarzyna Dworak (gościnnie), Maciej Piasny, Michał Wolny, Mirosława Żak
zespół muzyczny: Damian Drzymała (perkusja), Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano), Michał Sosna (saksofon tenorowy i barytonowy), Bartłomiej Stuchlik (kontrabas, bas, piano)

Kategorie wydarzenia: