"Miłość w Leningradzie", scen. i reż. Łukasz Czuj

Dodano: 27.12.2018 / drukuj / pdf
spektakl
Czas wydarzenia: 
2019-02-01 20:00 do 21:30
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Pełna energetycznej muzyki i znakomitych tekstów podróż do współczesnej Rosji. Widzowie stają się uczestnikami odjechanej nocnej imprezy, podczas której rockowe ballady mieszają się z popowymi przebojami i pełną punkowej energii sceniczną balangą, w której aktorzy i muzycy wychodzą wprost do widza, wciągając go w świat swoich opowieści.

Spektakl ułożony z piosenek legendarnego rosyjskiego zespołu Leningrad. Mocne metafory i wulgaryzmy stosowane przez jej założyciela Siergieja Sznurowa kreślą bezkompromisowy portret rządzonej przez Władimira Putina Rosji. Sznurow jest współczesnym wcieleniem rosyjskiego barda, ale w przeciwieństwie do Wysockiego czy Okudżawy jego żywioł to nie poetycka ballada, ale podlewana alkoholem ostra sceniczna rebelia.

Spektakl nawiązuje do granego nieprzerwanie od 2009 roku kultowego „Leningradu”, powstałego we Wrocławskim Teatrze Piosenki CS IMPART.

„(…) oczarował mnie ten artystyczny wyczyn Czuja i zaproszonych przez niego aktorów i muzyków pod każdym względem – wizualnym, aktorskim, muzycznym, translatorskim i reżyserskim. Bo to kawał dobrej roboty. Udana, głośna, czasem wulgarna i trochę sprośna szarża w umysły niespodziewającej się takiej ostrej jazdy bez trzymanki publiczności! (…)” (Marta Odziomek, „Gazeta Wyborcza”)

scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj; teksty piosenek i muzyka: Siergiej Sznurow (zespół Leningrad); tłumaczenie piosenek: Michał Chludziński; scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita; ruch sceniczny: Maciej Cierzniak; kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka; kierownictwo wokalne: Ewa Zug; inspicjent: Marek Migdał; produkcja: Patrycja Wróbel

obsada: Karolina Olga Burek, Mariusz Kiljan (gościnnie), Łukasz Kucharzewski, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Tomasz Mars (gościnnie), Małgorzata Pauka (gościnnie), Katarzyna Dworak (gościnnie), Maciej Piasny, Michał Wolny, Mirosława Żak

zespół muzyczny: Damian Drzymała (perkusja), Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano), Michał Sosna (saksofon tenorowy i barytonowy), Bartłomiej Stuchlik (kontrabas, bas, piano)

Kategorie wydarzenia: