„Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?”, reż. A. Smoliński

Dodano: 21.03.2019 / drukuj / pdf
banner graf. materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2019-04-01 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach (ul. Norberta Barlickiego 3)
Organizator: 
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

„Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?” nieco rozpaczliwie zadaje sobie pytanie dojrzała już, bohaterka monodramu. To jak, stawiane odwieczne pytanie - kocha?  - nie kocha? – czy kochać będzie? - czy to ten jedyny?

Ale taki prawdziwy mężczyzna, swój, chop. Swoista  randka w ciemno,  niepewność i nadzieja, że teraz właśnie spełni się miłość prawdziwa. W spektaklu w rolę śląskiej frelki wciela się brawurowo Hanna Szczęsna-Kozik, aktorka Teatru Magazyn z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

W kameralnym widowisku ze swobodą, przedstawia potężny wachlarz kobiecych cech, emocji, uroku i temperamentu, a naturalny język śląski w ustach Hanny mieni się setką barw i odcieni. Hanna Szczęsna-Kozik posiada wielkie, osobiste koło entuzjastów i wielbicieli jej aktorskich kreacji, a ta jest szczególnie ważna w artystycznym dorobku artystki. Monodram w pięknym, dosadnym śląskim języku został skrojony specjalnie dla pani Hanny, z wyczuciem kobiecej natury, wnikliwą obserwacją tematu i poczuciem humoru przez Aleksandra Lubinę.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: