Wikińska wiosna z Utgardem - Wieczór z opowieściami

Dodano: 21.03.2019 / drukuj / pdf
Opowiadacz w trakcie snucia opowieści o nordyckich bohaterach
Czas wydarzenia: 
2019-05-30 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6)
Organizator: 
Stowarzyszenie Utgard
Organizator kontakt: 
utgardgliwice@gmail.com

W Gliwicach wiosna należy do Wikingów! W ramach Naszego projektu zapraszamy do spędzenia z Nami dwóch wieczorów na słuchaniu najstarszych opowieści z nordyckich krajów.

Przytaczane mity i opowieści obrazują porządek świata, pokazują hart ducha i wartości Wikingów, a wszystko to opowiadane jest ze sporą dawką humoru. Usłyszycie mity skandynawskie o powstaniu świata i człowieka, a także kilka z licznych przygód Thora.
Ponadto pojawią się baśnie skandynawskie związane ze sposobem w jaki Św. Olaf zbudował kościół, dlaczego Juhan nie bał się demonów, a także jak pewna gęsiareczka zdobyła królewicza. Poznacie też opowieść o tym skąd się wzięły elfy...

Wstęp bezpłatny.

Spotkanie poprowadzi Szymon Góralczyk - Członek Karawany Opowieści.
Bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Zapraszamy po szczegóły na strony:
www.utgardgliwice.pl
oraz Fan Page na Facebook:
@UtgardGliwice
@KarawanaOpowiesci

Kategorie wydarzenia: