Tramwaj zwany pożądaniem

Dodano: 03.02.2020 / pdf
Elegencko ubrana kobieta. Obok niej leży mężczyzna w podkoszulku na ramiączkach.
Czas wydarzenia: 
2020-02-06 19:00 do 20:20
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
Organizator kontakt: 
32 232 13 39, 32 230 49 68

Tennessee Williams

W spektaklu wykorzystany jest stroboskop oraz dym, aktorzy palą papierosy.
spektakl dla widzów 18+

czas trwania: około 80 min/ bez przerwy
tytuł oryginału: „A Streetcar Named Desire”
przekład: Jacek Poniedziałek
reżyseria: Jacek Jabrzyk
scenografia i kostiumy, reżyseria światła: Bartholomäus Martin Kleppek
muzyka: Jakub Orłowski

obsada: Izabela Baran* (Eunice Hubbell), Mateusz Korsak* (Steve Hubbell), Łukasz Kucharzewski (Harold „Mitch” Mitchel), Dominika Majewska (Stella Kowalski), Mateusz Nędza* (Stanley Kowalski), Mirosława Żak* (Blanche DuBois), Oliver Ntuk / Karol Nowakowski* (chłopiec), * gościnnie
▬▬
Nowy Orlean, kolebka jazzu i królestwo Duke’a Ellingtona. Miasto spleenu, drapieżnych namiętności i francuskich pączków. Po sąsiedzku, przy Elysian Fields Street, mieszkają dwa małżeństwa – Stanley i Stella oraz Eunice i Steve. I oto do Stelli przyjeżdża siostra, której obecność staje się katalizatorem dla zmysłów w dotychczas hermetycznie zamkniętym małżeńsko-sąsiedzkim układzie.

„Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa od 1947 roku, kiedy miał premierę na Broadwayu, nie schodzi z teatralnych scen. Jego filmowa ekranizacja otrzymała cztery Oscary i nie ma chyba kraju, w którym „Tramwaj…” nie byłby pokazywany. Nasze ludzkie żądze – cielesności, miłości, władzy – okazują się być dojmująco aktualne, niezależnie od czasu i kontynentu. Choć na co dzień sobie tego nie uświadamiamy, rządzi nami pożądanie. Wystarczy impuls i sprawia, że w jednej sekundzie potrafimy zerwać wyhodowane przez lata maski. I wejść w trans.

teatr.gliwice.pl/wydarzenie/tramwaj-zwany-pozadaniem/

Kategorie wydarzenia: