"Malutka Czarownica" spektakl dla dzieci

Dodano: 09.09.2020 / pdf
Trzy postaci na scenie. Stoją tyłem do widowni. Na wysokości pośladków postaci mają przymocowane duże głowy wykonane z kartonu.
Czas wydarzenia: 
2020-10-02 10:00 do 11:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
32 232 13 39

Malutka Czarownica
wg Otfrieda Preusslera

Spektakl dla dzieci w wieku 5+
Czas trwania: 60 min
Tytuł oryginału: Die kleine Hexe
Tłumaczenie: Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
Scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Scenografia, lalki, kostiumy: Eva Farkašová
Muzyka: Marcin Partyka
Obsada: Iga Bancewicz, Anna Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski

„Malutka czarownica to nie tylko bajka. Raczej przypowieść o tym, że warto wierzyć dziecku, wspierać je, ale też pozwolić na błędy. Że należy słuchać małego człowieka, nie kpić z jego nawet najbardziej fantastycznych pomysłów, a dydaktyzm zastąpić odrobiną szaleństwa. Wskoczyć w dziecięcy świat po to, by zrozumieć, czym jest przyjaźń i zaufanie." (Nowiny Gliwickie)

Spektakl oparty na motywach zaczerpniętych z powieści o przygodach małej, sympatycznej czarownicy. Bohaterka zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek. Swoje czary ćwiczy i praktykuje na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół – zwierząt. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.

Bilety w cenie 25 zł do kupienia na stronie www teatru:
https://teatr.gliwice.pl

Kategorie wydarzenia: