„Emigranci” Sławomira Mrożka

Dodano: 02.11.2021
Walizka wypełniona banknotami, konkretnie funtami oraz tytuł sztuki z logiem banknotu Euro zamiast litery "E"
Czas wydarzenia: 
2021-11-09 19:00 do 19:25
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85)
Organizator: 
Akademicki Teatr Remont
Organizator kontakt: 
teatr.remont@gmail.com lub poprzez stronę FB: https://www.facebook.com/teatr.remont

Akademicki Teatr "Remont" Politechniki Śląskiej kolejny raz ma zaszczyt zaprosić do "Mrowiska" na komediowy hit teATRalny!!

„EMIGRANCI” Sławomira Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza. Jest to obok znakomitego "Tanga", jeden z najsłynniejszych dramatów tego wybitnego autora. To spektakl, którego premiera w naszym teatrze miała miejsce 27 marca 2014 r., a który wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności. Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspólnie suterenę w bliżej nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodów politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśród ciągłych utarczek i konfliktów, pogłębiających obustronne antagonizmy.
Bohaterowie "Emigrantów" Sławomira Mrożka nie mają imion. Z dala od domu, w piwnicznej izbie służącej za mieszkanie, przychodzi im spędzić razem sylwestrową noc. Przez te parę godzin rozpoznają nędzę własnej egzystencji. "Ci dwaj siedzący w piwnicy emigranci może nigdy nie opuścili kraju" - Marek Mikos

Zapraszamy serdecznie 9 LISTOPADA (wtorek) o godz.19.00 do CKS "Mrowisko" przy ul. Pszczyńskiej 85.
WSTĘP WOLNY!!!

Sztuka w jednym akcie, czas trwania: ok. 80 minut bez przerwy.
Występują:
AA - MACIEJ ŁYCZKO
XX - PIOTR PRASZKIEWICZ

Kategorie wydarzenia: