„One hour dress ”

Dodano: 29.11.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-12-01 11:15
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty krawieckie towarzyszące wystawie „Kobieta dwudziestolecia. Ubiory damskie z lat 20. i 30. XX w. z kolekcji Adama Leja”
Organizator: 
Muzeum w Gliwicach

Wyjątkowe warsztaty  towarzyszące wystawie „Kobieta dwudziestolecia...”. Prowadzić je będzie kurator ekspozycji, mistrzyni igły i maszyny do szycia, a oprócz tego historyk – Joanna Puchalik.

Uczestnicy warsztatów będą mogli uszyć – w oparciu o wykrój z epoki – sukienkę w stylistyce lat 20. XX wieku.

– W związku z uproszczeniem się mody damskiej po I wojnie światowej  elegancką i modną sukienkę można było uszyć w bardzo krótkim czasie i z niewielkiej – przynajmniej w porównaniu ze wcześniejszą epoką – ilości materiału. Prasa kobieca dość szybko zaproponowała wzory i wykroje tzw. „one hour dress”. Po przetłumaczeniu byłaby to  „sukienka uszyta w godzinę”.  Jeden z takich właśnie wzorów wykorzystamy w trakcie warsztatów krawieckich w Muzeum w Gliwicach nawiązując do aktualnie trwającej wystawy „Kobieta dwudziestolecia…” – mówi Joanna Puchalik.

Zajęcia dla osób dorosłych i młodzieży w dóch grupach – o godz. 11.15 i 13.15. Szyjemy suknię w oparciu o wykroje z lat 20. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Kategorie wydarzenia: