„Sztuka lepszego życia – czytając siebie”

Dodano: 12.03.2019 / drukuj / pdf
matka z córką fot. Pixabay
Czas wydarzenia: 
2019-03-12 11:19
Miejsce wydarzenia: 
Biblioforum (Centrum Handlowe Forum
ul. Lipowa 1)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty pedagogiczne
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Rodzicielstwo to prawdziwe wyzwanie. Jako rodzice i opiekunowie dzieci opieramy się głównie na intuicji i nie zawsze mamy czas na refleksję i poszukiwanie innych sposobów rozwiązywania problemów, motywowania, nagradzania.

Dobrą okazją, by właśnie to zrobić, jest przyjście na spotkanie w ramach projektu „Sztuka lepszego życia – czytając siebie”, realizowanego we współpracy z gliwicką Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Spotkania są również doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością poradni.

14 marca o godz. 16.30 odbędą się warsztaty ,,Włącz – wyłącz tablet”, czyli jak organizować małemu dziecku czas z użyciem urządzeń mobilnych. Warsztaty poprowadzą Alicja Balicka i Joanna Mierzwicka-Buzek.

19 marca o godz. 16.30 odbędą się warsztaty ,,Kryzys w rodzinie. Czy to na pewno koniec świata?”. Warsztat na temat kryzysów w rodzinie związanych ze zmianami cyklu życia rodzinnego (np. pójście dziecka do szkoły, pojawienie się rodzeństwa, trudności wychowawcze w okresie dojrzewania itp.). Celem warsztatu jest wsparcie rodzinny w przeżywanych trudnościach. Warsztaty poprowadzą Ewa Golbik-Madej i Ewelina Pakosz-Szydłowska.

21 marca o godz. 16.30 odbędą się warsztaty ,, Moje dziecko idzie do I klasy. Gotowość szkolna”, czyli jak przygotować się na nowy rozdział w życiu dziecka. Warsztaty poprowadzą Barbara Borowska i Monika Łuczak.

27 marca o godz. 17.00 odbędą się warsztaty ,,Komputer w wychowaniu twojego dziecka”. Celem warsztatu jest uświadomienie rodzicom ich roli w aspekcie korzystania z internetu przez ich dzieci.  Warsztaty poprowadzą Justyna Kenig i Magdalena Pilch.

28 marca o godz. 17.30 odbędą się warsztaty ,,Jak rodzic może odnaleźć się w różnych metodach wychowawczych” czyli przegląd różnych metod wychowawczych oraz wybór tej najbardziej odpowiadającej rodzicowi. Warsztaty poprowadzą Urszula Janota, Jadwiga Lesik.

Kategorie wydarzenia: