Teatralny Boom - warsztaty artystyczne

Dodano: 16.09.2021
Deski sceny teatralnej z kotarami i scenografią z chmurami i oświetleniem górnym.
Czas wydarzenia: 
2021-09-21 16:30 do 2021-12-17 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży BUMERANG - CH Forum, Lipowa 1 Gliwice
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
musialgtw@gmail.com; 500 170 518

Proszę Państwa! Zapraszamy na scenę! Przed Państwem Teatralny Boom!
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat na warsztaty teatralne, które zakończą się spektaklem wystawianym na scenie Forum! Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach 16:30 - 18:00. Cykl warsztatów zakończy się 17 grudnia br. Zajęcia prowadzić będą dwie doświadczone instruktorki w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang (Forum Gliwice, ul. Lipowa 1, I piętro) oraz w plenerze.
Zajęcia są bezpłatne, dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.
Zajęcia rozpocznie integracja grupy za pomocą zabaw, co będzie kiełkować owocną i bezpieczną pracą nad końcowym pokazem. Wspólnie wybierzemy fragmenty tekstów, wierszy i piosenek, którymi uczestnicy wykażą zainteresowanie. Następnie połączymy wybrane elementy w jeden scenariusz, w którym każdy będzie miał równorzędną rolę. Na kolejnych zajęciach w trakcie moderowanych przez instruktorki gier i zabaw improwizacyjnych zbudujemy sytuacje i zarys logiczny poszczególnych scen. Na tym etapie sukcesywnie będzie się odbywała nauka tekstu na pamięć. Każde zajęcia będą rozpoczynać się zabawą integracyjno-kreatywną mającą na celu pobudzenie wyobraźni.
W ramach zajęć wspólnie stworzymy spójną scenografię i rekwizyty do spektaklu, zgodne z pomysłami uczestników.
Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz efektów pracy na scenie FORUM. Uczestnicy wystąpią ze spektaklem przygotowanym w ramach warsztatów przed zgromadzoną publiką.
ZGŁOSZENIA
Ilość miejsc jest ograniczona.
Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: nabory@gtwgliwice.pl
W tytule wiadomości wpisz "Teatralny Boom".

Kategorie wydarzenia: