Siła Kobiecości

Dodano: 18.01.2019 / drukuj / pdf
plakat
Czas wydarzenia: 
2019-02-04 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Trattoria Castello (ul. Wiejska 16b)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie w ramach kampanii Pozytywni.gliwice.pl
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Zapraszamy na drugie spotkanie kobiet chorych onkologicznie, które organizuje Fundacja Primo Kobieta, po raz pierwszy  w ramach gliwickiej kampanii społecznej POZYTYWNI. GLIWICE. PL ze wsparciem MBP w Gliwicach. Współorganizatorem akcji została firma Marco. Tym razem ugości nas gliwicka restauracja Trattoria Castello, a hasłem przewodnim kampanii będzie „SIŁA KOBIECOŚCI”.

Data 4 lutego nie jest przypadkowa, ponieważ na ten właśnie dzień przypada światowy dzień Walki z Rakiem. Wydarzenie w swoim założeniu ma zaznaczyć, że rak pomimo tego, że jest wszechobecny i każdy z nas spotyka się z nim w swoim najbliższym otoczeniu, nie musi być wyrokiem! Że choroba to tylko jedno z  trudnych doświadczeń, któremu należy stawić czoła, próbując nie tracić kobiecości, pozytywnego nastawienia i – pomimo trudnej sytuacji – być piękną, uśmiechniętą, spełnioną i silną kobietą. Bo to właśnie wydaje się być jedną z najskuteczniejszych broni na tego niezwykle mocnego przeciwnika.

Podczas spotkania odbędą się prelekcje naszych gości, którzy poruszą tematy bliskie każdej kobiecie zmagającej się z chorobą nowotworową, ale co ważne – również jej najbliższym:

- wizażystka i kosmetolog – Żaneta Czerniak – Wierzbowska podpowie jak dbać o skórę, aby zminimalizować zewnętrzne skutki choroby a także pokaże jak proste tricki wizażowe oraz korzystanie  z bardziej zaawansowanych, najnowocześniejszych możliwości kosmetologii spowodują zadowolenie ze swojego wyglądu w trudnym czasie choroby,

- ceniona brafiterka – Monika Niemiec opowie o tym jak ważną rolę w psychice i wyglądzie kobiety odgrywa odpowiednio dobrana bielizna, ale przedstawi także zdrowotne i medyczne skutki jej nieumiejętnego i nieświadomego wyboru,

- wiedzą „O wpływie kolorów na psychikę kobiety” podzieli się jedna z najbardziej cenionych, nie tylko na Śląsku, stylistek Tatiana Szczęch, która pomoże najkorzystniej dobrać kolor chusty, udowadniając jednocześnie, że może być ona atrakcyjnym dodatkiem stylizacyjnym,

- dietetyk kliniczny Anna Falisz natomiast powie o tym jak istotną rolę w chorobie oraz efektach jej leczenia odgrywa odpowiednio dobrana dieta. "Dieta kontra rak - wsparcie żywieniowe choroby nowotworowej".

Na zakończenie wieczoru, na specjalne zaproszenie, wystąpi zespół The Jazz Miglance.

Ponadto będzie można nauczyć się prawidłowego samobadania piersi, skorzystać z bezpłatnego makijażu i manicure - dzięki salonowi Simple & Beauty z Gliwic,  a także poddać się jednemu                   z zabiegów na dłonie przygotowanych przez konsultantkę firmy Mary Kay – Katarzynę Klik,  porozmawiać z naszymi specjalistami, ale przede wszystkim miło spędzić czas – przy filiżance kawy, drobnym poczęstunku - wysłuchać prawdziwych historii innych kobiet, znaleźć wsparcie, uśmiech i ciepło.

Gwarantujemy moc niespodzianek i ogrom serdeczności!

Kategorie wydarzenia: