„Gdzie jest skrytka Generała Grota?”

Dodano: 26.02.2019 / drukuj / pdf
Książka graf. materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2019-03-01 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
spotkanie autorskie z Arturem Pacułą
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek
Organizator kontakt: 
Zgłoszenia: zapisysar@gmail.com, tel. 504 676 972

Każda stara kamienica ma swoje sekretne historie, Warszawa zaś pełna jest takich budynków. W trakcie wojny ludzie chowali w swoich mieszkaniach prawdziwe skarby: pamiątki, pieniądze i dokumenty.

A gdyby tak dotrzeć do tajnej skrytki legendarnego dowódcy Armii Krajowej, generała Grota-Roweckiego? Zgrana paczka nastolatków wyrusza jego śladami, by odkryć tajemnicę z czasów II wojny światowej.  Po drodze napotkają całą masę przeszkód, przeżyją niesamowite przygody i rozwiążą trudne łamigłówki. Będą pogonie, włamania i prawdziwe śledztwo, a także „okupacyjny obiad” i niezapomniana lekcja historii. Czy po tym wszystkim uda im się dotrzeć do tajemniczej skrytki?

Artur Pacuła – autor książek dla młodzieży. Każda z nich opisuje przygody związane z poszukiwaniem skarbów. Tymi skarbami mogą być złote przedmioty, ukryta broń czy ważne dokumenty. Pierwsza z książek, „Gdzie jest korona cara?”, zajęła drugie miejsce w Konkursie na najbardziej Samochodzikową Książkę 2015 roku i otrzymała wyróżnienie za „umiejętność pisania o sprawach młodzieży oraz stworzenie udanego scenariusza dla wakacyjnej przygody”. Druga zaś, „Gdzie jest skrzynia z karabinami?”, zajęła pierwsze miejsce i otrzymała tytuł Samochodzikowej Książki Roku 2017. Konkurs organizuje Forum Miłośników Pana Samochodzika (pansamochodzik.net.pl).

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: