„Komiks Marvela”

Dodano: 24.04.2019 / drukuj / pdf
plakat
Czas wydarzenia: 
2019-05-08 17:30
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Tematyka wydarzenia: 
wykład popularnonaukowy
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Prelekcja na temat powstania komiksu prowadzona przez Michała Twardowskiego. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z niesamowitą historią wydawnictwa Marvel Comics – giganta komiksu amerykańskiego, który stworzył znane na całym świecie postaci Spider-Mana, Kapitana Ameryki, Iron Mana, Hulka i wielu, wielu innych.

Marvel to jednak nie tylko herosi w trykotach, ale też rewolucja kulturalna i artystyczna oraz burzliwe losy wybitnych jednostek tworzących współczesną mitologię. Prezentacja o historii wydawnictwa pozwoli na zapoznanie się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi wzlotów i upadków Marvela, jego twórców oraz postaci. Będzie również okazją do obejrzenia wielu najsłynniejszych komiksów z udziałem Spider-Mana, X-Men czy Avengers.

Michał Twardowski – kulturoznawca/filmoznawca, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor pracy dyplomowej „Od Barbarelli do Tintina. Komiksowa estetyka na ekranie”. Kinomaniak i czytelnik komiksów wszelakich, w szczególności wydawnictw Marvela i DC Comics.

Kategorie wydarzenia: