Konstanty Usenko Spotkanie autorskie i pokaz videoclipów

Dodano: 09.05.2019 / drukuj / pdf
baner promujacy wydarzenie
Czas wydarzenia: 
2019-05-31 18:30 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
zima@zima.slask.pl

31.05.2019 Stacja Artystyczna Rynek
Spotkanie autorskie z Konstantym Usenko + pokaz videoklipów.
18:30
Konstanty Usenko (ur.1977) - muzyk, kompozytor, autor tekstów piosenek i producent. Od początku lat 90. związany z szeroko pojętą sceną niezależną, członek zespołów Super Girl Romantic Boys i 19 Wiosen. Dziennikarz zajmujący się tematyką społeczno-kulturalną, współpracował m.in. z pismami „Lampa” i „Nowa Europa Wschodnia” oraz z portalem Dwutygodnik.com. Od dzieciństwa zawieszony pomiędzy Polską a Rosją. Tłumacz, znawca rosyjskiej kultury alternatywnej. Laureat „Wdechy 2018” w kategorii „człowiek roku”. Autor książek Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu oraz Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji.
20:00
DJ CYKLODOL 87, czyli Konstanty Usenko, zagra swój set od radzieckiej
dyskoteki przez nową falę lat 80-tych aż po electro, hip hop i grime. Usłyszymy i zobaczymy teledyski artystów opisanych w dwóch książkach autora "Oczami radzieckiej zabawki" (KINO, GRAŻDANSKAJA OBORONA) oraz "Buszujący w barszczu": (HUSKY, CHEMODAN, BRACI W ROZUMIE, PLOHO, MONETKĘ, AJGIEL i inne). Muzyka ta ma bardzo taneczny potencjał, a teledyski oraz materiały archiwalne doskonale obrazują klimat.
Wstęp wolny.

Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.
Informacje szczegółowe:
https://www.facebook.com/events/653031278546027/

Kategorie wydarzenia: