Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Dodano: 30.08.2019 / pdf
stare miasto z lotu ptaka fot. M. Baranowski / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-09-21 10:00 do 2019-09-22 18:00
Organizator: 
Muzeum w Gliwicach
Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa Kulturowego Gliwic „Gliwickie Metamorfozy”

Podczas tegorocznych Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego spojrzymy na miasto oczami artystów - literatów, malarzy, fotografików… Zobaczymy, jakie dzieła w przestrzeni miasta pozostawili nam rzeźbiarze i  architekci.

Bohaterami XVII już edycji Gliwickich Dni Dziedzictwa staną się też organmistrzowie, dzięki którym w gliwickich kościołach rozbrzmiewa wspaniała muzyka. O organach gliwickiej firmy Rieger – podczas wycieczki autokarowej do świątyń w Ostropie, Bojkowie i Ligocie Zbarskiej opowie nam profesor Julian Gembalski. Z kolei o gliwickich organmistrzach - Volkmannie i Kurzerze usłyszymy podczas wizyt w kościołach w centrum miasta, które zwiedzimy wspólnie z dr Michałem Duźniakiem. Nie zabraknie też X muzy, pod której patronatem wyruszymy na wędrówkę trasą „W starym kinie”. W sobotę i niedzielę w przedostatni wrześniowy weekend czekają więc nas wycieczki piesze i autokarowe, zobaczymy miasto na starych fotografiach, obejrzymy przygotowaną z okazji XVII Gliwickich Dni Dziedzictwa wystawę litografii Ernsta Knippla i obrazów współczesnych ze zbiorów naszego Muzeum, weźmiemy udział w tematycznych grach miejskich: „Fotograficzne atelier” i „Rzeźby i pomniki”, powędrujemy między innymi szlakiem secesji, literackim, a także architektury współczesnej.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach XVII Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego – bezpłatny. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w zwiedzaniu na poszczególnych trasach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Na wycieczki autokarowe obowiązują bezpłatne bilety, które od 17 września dostępne będę w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy Kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3, czynne od wtorku do soboty w godz. 10.00–18.00, przerwa 13.00–14.00. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 bilety. UWAGA! NIE MA MOŻLIWOŚCI TELEFONICZNEJ REZERWACJI BILETÓW!

Kategorie wydarzenia: