Spotkanie autorskie z Arturem Beckerem

Dodano: 19.09.2019 / pdf
biblioteka fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-10-08 17:30
Miejsce wydarzenia: 
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (pl. Inwalidów Wojennych 3)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej „Haus“ oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapraszają na spotkanie z Arturem Beckerem i promocję jego najnowszej książki

pt. Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu. Eseje. Partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Uniwersytet Wrocławski.

 

Artur Becker urodził się w 1968 r. w Bartoszycach. W 1985 r. wyjechał na stałe do Niemiec. Pisze w języku niemieckim powieści, opowiadania, wiersze i eseje, regularnie publikuje we „Frankfurter Rundschau”, także tłumaczy. Większość jego powieści związana jest tematycznie z Warmią i Mazurami. W Niemczech opublikował do tej pory kilkanaście powieści, nowele oraz tomiki wierszy. Ostatnio ukazały się: Kosmopolen. Auf der Suche nach einem europäischen Zuhause,  Essays (weissbooks.w, Frankfurt am Main 2016), Der unsterbliche Mr. LindleyHotelroman (weissbooks.w, Frankfurt am Main 2018), Drang nach OstenRoman (weissbooks.w, Frankfurt am Main 2019). W Polsce ukazały się dotychczas  dwie z jego powieści:  Kino Muza (Borussia, Olsztyn 2009) oraz Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach (Borussia, Olsztyn 2013). Artur Becker jest członkiem niemieckiego PEN Clubu, wielokrotnie nagradzanym za swoją twórczość, m.in. prestiżową nagrodą im. Adelberta von Chamisso oraz nagrodą DIALOG.

 

Kategorie wydarzenia: