Spotkanie z Marcelem Woźniakiem

Dodano: 02.01.2020 / pdf
mężczyzna w okularach
Czas wydarzenia: 
2020-01-17 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (pl. Inwalidów Wojennych 3)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty Leopolda Tyrmanda. Sejm w uznaniu zasług Artysty, postanowił oddać Mu hołd i ustanowił rok 2020 Rokiem Leopolda Tyrmanda.

Z tej okazji zapraszamy 17 stycznia br. do Filii nr 1 na spotkanie z Marcelem Woźniakiem, autorem książki – „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie”. To niezwykła opowieść o barwnym i fascynującym życiu twórcy „Złego” i „Dziennika 1954”. Ogrom faktów, anegdot i wspomnień zilustrowanych bogatym materiałem ikonograficznym. Poszukując śladów swojego bohatera Marcel Woźniak przemierzył USA i Europę, dotarł nawet do archiwów KGB w Wilnie. Udało mu się pokazać Tyrmanda, jako piewcę Warszawy, guru jazzu i obywatela świata.

Marcel Woźniak to także autor trylogii kryminalnej „Powtórka”, „Mgnienie”, „Otchłań” oraz powieści „Tysiąc obsesji” i opowiadania „Raz, dwa, trzy – znikasz ty” z antologii kryminalnej Balladyna (2019). Dziennikarz, scenarzysta, były spiker i reporter, absolwent filologii polskiej i adaptacji scenariuszowej, doktorant literaturoznawstwa. Współpracuje z Instytutem Literatur w Krakowie i Narodowym Centrum Kultury. Laureat wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji za opowiadanie Granatowa cisza (2019) i IX Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej.

Kategorie wydarzenia: