„LALKA: tekst – kontekst – dzieło sztuki”- panel dyskusyjny

Dodano: 16.09.2020 / pdf
plakat
Czas wydarzenia: 
2020-09-18 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do Biblioteki Centralnej na panel dyskusyjny „LALKA: tekst – kontekst – dzieło sztuki”, podczas którego zaproszeni eksperci rozmawiać będą przede wszystkim o lalce w historii sztuki, w teatrze i literaturze.

Do zgłębienia tych zagadnień zaproszono prof. Ryszarda Koziołka - Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, literaturoznawcę, znamienitego eseistę, krytyka literackiego i pedagoga; prof. Marka Waszkiela, międzynarodowego konsultanta i znawcę teatru lalek, pracownika Instytutu Sztuki PAN i Akademii Teatralnej w Warszawie oraz autora publikacji dotyczących historii teatru lalek w Polsce, a także Martę Romanowską – historyczkę sztuki, wykładowczynię Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, długoletnią kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie.
Spotkanie poprowadzi prof. Ireneusz Gielata, historyk literatury, specjalista teorii i historii powieści, autor esejów i artykułów o wybitnych pisarzach europejskich i polskich, m.in. o Bolesławie Prusie, wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
 
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca - mailowo na adres: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
Działania zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 ( źródło: MBP)

Kategorie wydarzenia: