„Śląsk w literaturze kryminalnej” – spotkanie z Martą Matyszczak

Dodano: 15.11.2021
spotkanie autorskie z Martą Matyszczak, 23 listopada, godz. 18.00, Biblioteka Centralna
Czas wydarzenia: 
2021-11-23 18:00 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Zapraszamy na spotkanie z Martą Matyszczak – autorką cyklu komedii kryminalnych „Kryminał pod psem” z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych (najnowszy tom to „Noc na blokowisku”). Chorzowianka z urodzenia, pasjonatka kryminałów z wyboru.

Z powodzeniem prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, czyli portal poświęcony literaturze gatunkowej. Jest także nauczycielką kreatywnego pisania, autorką scenariuszy fars teatralnych i gier VR. Kocha psy i podróże, szczególnie te tropem powieściowych bohaterów.

„Mamy morderstwo w Mikołajkach” to jej najnowsza książka otwierająca serię „Kryminał z pazurem”, w której pierwsze skrzypce gra kotka Burbur. Podczas spotkania autorka w rozmowie z Marią Olechą-Lisiecką prześledzi główne wątki w kryminałach pisanych o Śląsku i przez śląskich autorów.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Śląski Tydzień”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: