Pokolenia kobiet

Dodano: 06.03.2019 / drukuj / pdf
grupowy portret pań na czarnym tle
Czas wydarzenia: 
2019-03-10 17:30 do 19:30
Miejsce wydarzenia: 
COP Perełka, Gliwice, Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6)
Organizator: 
Fundacja Music Art z Gliwic i Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka" z Gliwic
Organizator kontakt: 
aga.music.art@onet.pl, hollanda@foto-hollanda.pl

Wystawa fotografii Jolanty Zygmunt-Więzik pt. „Pokolenia kobiet”.

Wystawa jest podsumowaniem ponadrocznego projektu fotograficznego w ramach którego autorka sportretowała w swoim gliwickim studio grupy pań reprezentujące kilka pokoleń konkretnych rodzin. Przed obiektywem stanęły: matki, córki, babcie i prababcie by pokazać kobiecą rodzinną solidarność i wykonać ponadczasowe fotografie. Finalnie powstała seria ascetycznych grupowych portretów przygotowana z dużą dbałością o konsekwencję koloru ubioru, retro portrety na czarnym tle i nowoczesne na białym symbolicznie nawiązując do kobiecej zmienności i dwojakiej natury kobiecej.

Autorka planuje kontynuację projektu "Pokolenia kobiet" a samą wystawę będzie można jeszcze oglądać w COK Perełka na Studziennej 6 w Gliwicach od 15.06.2019 w ramach gliwickiej ArtNocy.

Wernisaż 10.03.2019 uświetni recital Agnieszki Bielanik-Witomskiej pt."Kobieta w ogniu uczuć."

Jolanta Zygmunt-Więzik jest gliwicką fotografką specjalizującą się w fotografii portretowej, rodzinnej, ślubnej i biznesowej. Pod szyldem własnej firmy FOTO-HOLLANDA realizuje się zawodowo od roku 2007. Ma za sobą wiele indywidualnych i grupowych wystaw fotograficznych głównie o tematyce dziecięcej.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: