„Harry Poster” Artura Szczyrbowskiego

Dodano: 15.07.2020
artur szczyrbowski
Czas wydarzenia: 
2020-07-24 19:00 do 2020-09-13 15:00
Miejsce wydarzenia: 
galeria Melina (ul. Częstochowska 16)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa
Organizator: 
Stowarzyszenie Melina
Organizator kontakt: 
stowarzyszeniemelina@gmail.com

Zapraszamy na wystawę "Harry Poster" autorstwa młodego, niebywale zdolnego artysty Artura Szczyrbowskiego, który pięknie kłania się tradycjom polskiego plakatu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 lipca o godzinie 19:00, Galeria Melina, ul. Częstochowska 16, 44-100 Gliwice. Wernisaż z udziałem publiczności.

„Artur Szczyrbowski to artysta młodego pokolenia, twórca plakatów. Wychowanek profesora Romana Kalarusa. W obecnej dobie, czasach grafiki cyfrowej twórczość autora wystawy zasługuje na specjalną uwagę, albowiem odrzuca on środki powszechnie stosowane, teoretycznie ułatwiające proces twórczy będąc wiernym tradycyjnym metodom. Artur w swoich projektach nie używa komputera, wybiera ołówek i farby co jest aktualnie niebywałą rzadkością, oddając tym samym hołd tradycji. W prezentowanej twórczości można dostrzec inspiracje zarówno „Polską Szkołą Plakatu”, jak i mającym silną pozycję na świecie plakatem japońskim”.

Artur Szczyrbowski (ur. 21.02.1995) - absolwent Akademii Sztuk Pięknych W Katowicach, były student pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa, adiunkt dr hab. Moniki Starowicz i mgr. Filipa Ciślaka, za których sprawą odkrył swoje zamiłowanie do polskiej szkoły plakatu. Laureat wielu konkursów i nagród, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej, pierwszej nagrody konkursu na plakat promujący Legnicką Akademię Filmową, Katowickiego Biennale Plakatu i wielu innych.

Kategorie wydarzenia: