NIEZWYKŁY ŚWIAT GAUDIEGO

Dodano: 03.07.2017
Czas wydarzenia: 
2017-05-04 08:00 do 2017-06-30 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Koncert
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna

Krzysztof Zioło - dr inż. elektronik, st. kustosz dyplomowany, pracownik Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej. Od lat pasjonuje się turystyką, architekturą i przyrodą. A wszystkie te zainteresowania łączy fotografia, która umożliwia utrwalenie przeżyć i obserwacji autora. Plonem wypraw turystycznych są m. in. wystawy: „Prowansalskie wędrówki”, „Alpejskie impresje”, „Tureckie kontrasty”, czy „Po prostu Lwów”.

Najnowsza wystawa pt. „NIEZWYKŁY ŚWIAT GAUDIEGO” odzwierciedla trwającą od dzieciństwa fascynację światem architektury. Świat ten wymaga wyobraźni przestrzennej, poczucia piękna, odwagi w kształtowaniu przestrzeni zgodnie z własnymi wyobrażeniami. Prawdziwa architektura jest zawsze pasjonująca, niezależne od tego czy mówimy o egipskiej świątyni w Karnaku, czy o akropolu Ateńskim albo o gotyckiej katedrze. W obiektach architektonicznych widać geniusz ich twórców. Jednym z takich absolutnie niepowtarzalnych geniuszy na pewno jest Gaudi. „Od dawna mnie fascynował, mam nadzieję, że na wystawie choć po części ukazałem niezwykłe piękno, które stworzył” – mówi autor wystawy.

5 maja o godz. 17.00 dr Krzysztof Zioło przedstawi sylwetkę Gaudiego w referacie zatytułowanym „Gaudi – niezrozumiany, lekko szalony, ekscentryczny, ostatni romantyk”.

Zapraszamy, wstęp wolny. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki.

Kategorie wydarzenia: