Aktualności | Otwarcie Nowego Centrum Gliwic. Zapraszamy na koncert!

Otwarcie Nowego Centrum Gliwic. Zapraszamy na koncert!

fot. R. Neumann From The Sky, materiały organizatorów

Otwarcie Nowego Centrum Gliwic. Zapraszamy na koncert!

Opublikowane: 08.09.2023 / Sekcja: Inwestycje  Miasto  Rozrywka 

Fantastycznym brzmieniem i zapadającymi w pamięć tekstami wprowadzą nas w „7 stan” i trafią do każdego z przesłaniem: „Chcę być sobą”! Nie zabraknie „Momentów”, bo to mężczyźni „Gotowi na wszystko”… Zespoły Feel i Baranovski, których utwory nie schodzą z radiowych list przebojów, będą gwiazdami otwarcia Nowego Centrum Gliwic – finiszu ponaddwuletnich prac po południowej stronie dworca kolejowego. Na muzyczną podróż z ich udziałem – 10 września w godz. 19.15–22.00 (parking nad tunelem Drogowej Trasy Średnicowej przy ul. Zwycięstwa) – zaprasza Miasto Gliwice.

Pochodząca z Katowic grupa Feel zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy dzięki chwytliwym tekstom, mieszance popu z mocnym rockowym pazurem, a także dzięki bardzo zadziornemu głosowi frontmana, Piotra Kupichy. W ciągu dotychczasowych 18 lat działalności zespół nagrał cztery płyty („Feel” 1–3, „Feel The Best”), zyskując ogromną popularność w całym kraju, okraszoną wieloma nagrodami muzycznymi, Fryderykiem, Telekamerą, Bursztynowym Słowikiem, Superjedynką i MTV Music Award dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Baranovski zadebiutował w 2018 roku singlem „Dym”. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy – złoty „Zbiór” i platynowy „Baranovski 2”, na których znalazły się przeboje „Lubię być z nią”, „Luźno” czy „Czułe miejsce”. Kilkukrotnie nominowany do Fryderyka wokalista w tym roku prezentuje zupełnie nowy album „Chcę być sobą”, owoc współpracy m.in. ze znanym pod pseudonimem DrySkull producentem Robertem Krawczykiem, który odpowiada za ostatnie przeboje Mroza.

W związku z koncertem gwiazd parking nad tunelem DTŚ (ul. Zwycięstwa) BĘDZIE ZAMKNIĘTY od godz. 17.00 w piątek 8 września do godz. 5.00 w poniedziałek 11 września! Zostanie tam ustawiona scena wraz z wyznaczonym miejscem imprezy masowej.

Osoby, które będą parkować w tym miejscu 8 września, proszone są o opuszczenie parkingu najpóźniej do końca dnia. PARKING ZASTĘPCZY przy ul. Armii Krajowej (za „IKAREM”) zostanie udostępniony BEZPŁATNIE od 8 września od godz. 18.00 do 10 września do godz. 24.00. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

 

10 września szykuje się niezapomniany muzyczny wieczór! Występy Baranovskiego i Feel poprzedzą atrakcje i niespodzianki dla mieszkańców, organizowane w różnych miejscach.

 • Skwer Europejski (godz. 15.00–18.30)
  Muzyczno-taneczna podróż po Europie
  W programie: największe przeboje Starego Kontynentu w wykonaniu młodych wokalistek z musicalu „Kongo” Teatru Capitol w Warszawie, „taneczne animacje” w europejskich klimatach (m.in. belgijka, hiszpanka, polka, grecka zorba), konkursy wiedzy o Europie, food trucki oraz fotobudka 360 stopni.
  18.30 – oficjalne otwarcie
  19.00 – udostępnienie dla ruchu kołowego odcinków ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego
 • Plac przed dworcem PKP (godz. 15.00–19.00)
  Zrób to sam – warsztaty, gry i zabawy dla dzieci z motywem kolejowym i podróżniczym
  Z myślą o najmłodszych zaplanowano: tworzenie pojazdów i pociągów z masy plastycznej PlayMais, kreatywne warsztaty z wykorzystaniem papieru i drewna, zabawy z ręcznie robionymi ekopuzzlami z motywem transportu, składanie modeli pociągów – prostszych w wersji dla maluchów i 3-wagonikowych, ozdobionych herbem Gliwic dla starszych dzieci, przygotowanie własnej przypinki i magnesu z motywem podróży i Gliwic, grę XXL „Koleją po Polsce”, malowanie kartonowych makiet – ekopociągów, strefę podróży muzycznej (warsztaty z instrumentami muzycznymi), budowanie kolejek z dużych, cienkich klocków, „gliwickie monidło” (możliwość wykonania zdjęcia). Nie zabraknie przejażdżek industrialną kolejką WATTMAN MINI EXPRESS, wzorowaną na amerykańskim pociągu z XIX wieku, a także stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach i licznych konkursów. Do wygrania będą wyjątkowe egzemplarze kultowej „Lokomotywy”, ufundowane przez Miasto Gliwice.
 • Kompleks biurowców przy ul. Piwnej – Bistro Huta Smaku (godz. 15.00–19.00)
  Weź udział w grze terenowej „Spotkajmy się w Nowym Centrum Gliwic” – w pojedynkę lub w grupie! 
  W grze mogą uczestniczyć pojedyncze osoby (pełnoletnie) lub grupy (w składzie grupy musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia). Uczestnicy będą mieli do zaliczenia kilka zadań znajdujących się w punktach zlokalizowanych w okolicy Nowego Centrum Gliwic. Zaliczenie będzie potwierdzane pieczątką na karcie, którą uczestnicy otrzymają na starcie. Do gry można przystąpić o dowolnej porze między godz. 15.00 i 18.30 – ważne, żeby do godz. 19.00 wrócić na miejsce startu z kompletem zaliczonych zadań! Wszyscy, którzy zaliczą komplet zadań, otrzymają drobny upominek od Miasta Gliwice. Szczegóły i regulamin gry są dostępne na profilu wydarzenia.
 • Plac Piastów (godz. 15.00–19.00)
  Przejazd po Nowym Centrum Gliwic
  Wsiądź do kolejki turystycznej lub meleksa i zobacz, jak zmieniają się Gliwice! Przystanek początkowy i końcowy – zatoka autobusowa na rogu placu Piastów i ul. Na Piasku. Odjazd – co pół godziny. Planowana trasa przejazdu obejmie: ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, plac przed dworcem PKP, Centrum Przesiadkowe przy ul. Składowej, ul. Tarnogórską, ul. Piwną, ul. Dworcową, ul. Wyszyńskiego i ul. Zwycięstwa. 
 • 8. piętro BIPROHUTU – Stacji Gliwice, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 (godz. 15.00–19.00)
  Mostostal Zabrze oraz Liceum Plastyczne w Gliwicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte warsztaty z rysunku i malarstwa pejzażowego (temat: krajobraz lub otoczenie miejskie, wykonywane z natury lub na podstawie fotografii). Zaprezentowana zostanie również m.in. wielkoformatowa kompozycja malarska przedstawiająca wybrane motywy Gliwic oraz wystawa prac uczniów „Obszary malarstwa: Tresna – Gliwice 2023”. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć panoramę Nowego Centrum Gliwic rozpościerającą się z okien 8. piętra BIPROHUTU – Stacji Gliwice!
Nowe Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic otwarcie Nowego Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic Nowe Centrum Gliwic otwarcie Nowego Centrum Gliwic otwarcie Nowego Centrum Gliwic otwarcie Nowego Centrum Gliwic