Przed nami kolejny rok akademicki. Na Politechnice Śląskiej przygotowano 4575 miejsc na 17 wydziałach. Podczas dwóch naborów zostało przyjętych niemal 4 tys. studentów na studia stacjonarne I stopnia.
Rekrutacja nadal jednak trwa – na młodzież pragnącą studiować na jednej z największych uczelni technicznych w Polsce czeka jeszcze kilkaset miejsc na kilkunastu kierunkach studiów.
Na 17 wydziałach prowadzone są obecnie 54 kierunki studiów i około 200 specjalności, obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej. Oprócz kierunków technicznych na uczelni można również studiować administrację, matematykę, socjologię i zarządzanie, a także filologię i pedagogikę. Na Politechnice studiuje blisko 23 tys. osób. Każdego roku uczelnia rekrutuje ponad 4,5 tys. nowych studentów. Nie inaczej jest w tym roku. Po dwóch naborach rekrutowano już niemal 4 tys. osób. Największą popularnością wśród przyszłych żaków dotychczas cieszy się informatyka, budownictwo, architektura, automatyka i robotyka, a także transport. Na rok akademicki 2016/2017 na 17 wydziałach zostało przygotowanych 4575 miejsc. Podczas I i II naboru na Politechnikę Śląską zostało przyjętych blisko 4 tys. osób.
– W ramach III naboru młodzież może rejestrować się w elektronicznym systemie obsługi rekrutacji Politechniki Śląskiej SOREK do 25 września. Tego dnia mija również ostateczny termin wnoszenia opłat rekrutacyjnych. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia będzie miało miejsce 27 września o godz. 12.00. Zakwalifikowani kandydaci muszą do 28 września, do godz. 15, złożyć komplet dokumentów. Dzień później – 29 września o godz. 15.00 – zostaną ogłoszone listy przyjętych na studia – wyjaśnia Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.
Lista kierunków studiów dysponujących wolnymi miejscami znajduje się na stronie www.rekrutacja.polsl.pl.
Nic dziwnego, że studenci tak chętnie wybierają Politechnikę Śląską – w Polsce rośnie zapotrzebowanie na absolwentów uczelni technicznych, a oferta edukacyjna Politechniki została tak skonstruowana, by jak najlepiej przygotować przyszłych inżynierów do odnalezienia się na rynku pracy. Z pomocą studentom i absolwentom przychodzi też Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, które promuje uczelnię na rynku pracy i pomaga w karierze. (mf)