Aktualności | Gliwiccy bokserzy zdominowali Mistrzostwa Śląska

Gliwiccy bokserzy zdominowali Mistrzostwa Śląska

Fot. materiały piast.gliwice.pl

Gliwiccy bokserzy zdominowali Mistrzostwa Śląska

Opublikowane: 22.03.2024 / Sekcja: Miasto  Sport 

Aż 14 medali – w tym 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe – a także 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli reprezentanci klubów GUKS Carbo i Sokół Gliwice podczas Mistrzostw Śląska organizowanych przez Śląski Związek Bokserski.

Na mistrzostwach rozegranych od 8 do 10 marca w Bielsku-Białej rywalizowali zawodnicy i zawodniczki 32 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentowało aż 22 pięściarzy i pięściarek. Stworzenie tak licznej reprezentacji startującej we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych było możliwe dzięki połączeniu sił dwóch gliwickich klubów – GUKS Carbo i Sokół Gliwice.

Do rywalizacji żeńskiej zakwalifikowało się 28 zawodniczek z 10 klubów. Wśród nich były 4 pięściarki Carbo, z których każda wywalczyła miejsce na podium. Anna Olczak zwyciężyła w kategorii senior w wadze do 52 kg, pokonując reprezentantkę i medalistkę młodzieżowych Mistrzostw Polski – Dorotę Wawszczyk. Mistrzynią Śląska w kategorii junior w wadze do 75 kg została z kolei Julia Jeleniewska, która pokonała zawodniczkę kadry narodowej – Małgorzatę Porębę. Wicemistrzynią Śląska w kategorii kadet w wadze do 46 kg została Milena Wesołowska. Natomiast walcząca w seniorkach Julia Michałek zajęła 3. miejsce.

Po tytuł najlepszego boksera Śląska aż pięciokrotnie sięgnęli panowie. Po raz od pierwszy od dłuższego czasu, w kategorii wiekowej senior w wadze półciężkiej mistrzem Śląska został zawodnik GUKS Carbo –  Michał Fiedler, który przed czasem wygrał walkę z Maciejem Liskiem. Również w kategorii senior, ale w wadze do 86 kg zwyciężył Kamil Rybaczuk. Nie zawiodła także młodzież. W kategorii junior w wadze do 75 kg, spośród 8 pięściarzy najlepszy okazał się Oliwier Ntuk, który wygrał przed czasem dwie walki. Kolejnym mistrzem Śląska został Justyn Szczerba, który w kategorii kadet bezapelacyjnie zwyciężył z Dorianem Gąsiorem i – podobnie jak Ntuk – dwukrotnie wygrał walkę przed czasem. Warto również wspomnieć, że zaledwie tydzień wcześniej zwyciężył w  międzynarodowym turnieju w Austrii. Po swój kolejny medal Mistrzostw Śląska sięgnął natomiast  Michał Baumann, który walczył w kategorii do 48 kg.

Tytułem wicemistrza Śląska musiał zadowolić się z kolei Tymoteusz Dawicki, który w kategorii kadet w wadze do 80 kg ostatecznie uznał wyższość Krzysztofa Sieprawskiego. Trzecie miejsca zajęli natomiast Dawid Cieślok (junior, 75 kg), Patryk Olszewski  (junior, 57 kg), Jakub Telenga (senior, 86 kg) oraz Filip Tomala (młodzik, 57 kg).

W klasyfikacji generalnej gliwicka reprezentacja zajęła 2. miejsce, ustępując jedynie klubowi Garda Gierałtowice.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wywalczyliśmy 7 złotych medali, a mamy szansę na jeszcze jeden, ponieważ Dawid Proksza zawalczy w finale w późniejszym terminie. To dla nas bardzo ważne, bo tytuły mistrza Śląska są przepustką do Mistrzostw Polski. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Mamy młodą, przyszłościową drużynę. Nawet ci, którzy ćwiczą krócej, mają już spore umiejętności, co zresztą zostało podkreślone dobrymi walkami – ocenił występ swoich podopiecznych Wiesław Chrzanowski.

Oprócz medalistów Gliwice reprezentowali także: Marcin Łoziński, Aleksander Zagrodnik, Krzysztof Paździor, Aleksander Maj, Jakub Arasimski, Jakub Kubec i Konrad Krzyżanowski. (ml/piast.gliwice.pl)

Gliwiczanin stojący na 1. stopniu podium Sędzia unoszący rękę gliwickiego boksera, który zwyciężył walkę Sędzia unoszący rękę gliwickiego boksera, który zwyciężył walkę