Aktualności | Gliwiczanin wyróżniony przez Radę Seniorów Lotnictwa

Gliwiczanin wyróżniony przez Radę Seniorów Lotnictwa

Fot. Aeroklub Gliwicki

Gliwiczanin wyróżniony przez Radę Seniorów Lotnictwa

Opublikowane: 12.03.2024 / Sekcja: Miasto  Sport 

Jan Isielenis – doświadczony instruktor spadochronowy Aeroklubu Gliwickiego, otrzymał honorowe wyróżnienie im. Dedala, przyznawane przez Radę Seniorów Lotnictwa osobom zasłużonym na polu kształcenia i wychowania kadr lotniczych. Gratulujemy!

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w kształceniu kadr spadochronowych, podczas seminarium dla sędziów spadochronowych w Krakowie, gliwiczaninowi wręczył prezes Rady Seniorów instr. pil. Leszek Mańkowski.

Jan Isielenis na swoim koncie ma już ponad 3500 skoków, prawie 900 godzin lotów jako pilot szybowca, udział w kilkudziesięciu zawodach krajowych i międzynarodowych oraz wiele prestiżowych odznak, a prowadzona przez niego sekcja spadochronowa w Aeroklubie Gliwickim wykonała ponad 80 tys. skoków i wyszkoliła ponad 2 tys. kandydatów na skoczków spadochronowych. 

Wyróżnienie było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez Radę Seniorów Lotnictwa tylko dwóm osobom w ciągu roku – lotnikom, spadochroniarzom, pilotom, którzy wykazali się długoletnią karierą i dużym zaangażowaniem. Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego Aeroklubu Gliwickiego. To dla mnie ogromna satysfakcja, ale i zobowiązanie do dalszej aktywności w zakresie szkolenia i przekazywania wiedzy młodszym koleżankom i kolegom, z czego czerpię dużą satysfakcję – mówi Jan Isielenis.

76-letni Jan Isielenis to trzecia osoba w historii Aeroklubu Gliwickiego, która otrzymała to wyróżnienie. W przeszłości Dedala przyznano dwóm pilotom samolotowym i szybowcowym – Edmundowi Mikołajczykowi oraz Tadeuszowi Lewickiemu. (ml)

Jan Isielenis trzymający honorowe wyróżnienie im. Dedala Statuetka im. Dedala