Aktualności | Niesłyszący koszykarze z Gliwic drudzy w Pucharze Europy

Niesłyszący koszykarze z Gliwic drudzy w Pucharze Europy

Opublikowane: 21.11.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice zdobyli srebrny medal w 13. Klubowym Pucharze Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn w Turcji. Oprócz srebra gliwicka drużyna zdobyła puchar fair play, a jej zawodnik – Maciej Gawryś – trafił do najlepszej piątki turnieju. Gratulacje!

Turniej w ramach Pucharu Europy został rozegrany w dniach 15–18 listopada w tureckiej Bursie. Polskę reprezentowało na nim 5 drużyn kobiet i 7 drużyn mężczyzn, wśród których znalazł się m.in. skład SSN MIG Gliwice.

Gliwiczanie najpierw różnicą ponad 40 punktów pokonali włoski skład z Pesaro, czym zapewnili sobie awans do półfinału. Następnie zmierzyli się z bardzo silnym litewskim zespołem Gestas Wilno. Po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie pokonali rywali i awansowali do finału. Mimo zaciętej rywalizacji drużynę z Gliwic na podium wyprzedziła ekipa z ukraińskiego Dniepru, w skład której weszli zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata w koszykówce niesłyszących.

Srebrny medal to dla nas bardzo duży i historyczny sukces. W klubowym pucharze Europy startowaliśmy już po raz szósty, jednak do tej pory najwyższe miejsce, jakie zdobyliśmy to miejsce czwarte. Zajęliśmy je dwukrotnie i zawsze brakowało nam trochę szczęścia do wymarzanego medalu – mówi Kamil Wania z SSN MIG Gliwice. (ml/SSN MIG Gliwice)