Aktualności | Nieudany start koszykarzy

Nieudany start koszykarzy

Opublikowane: 25.09.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Mecz Tauronu GTK z Suzuki Arką Gdynia w PreZero Arenie Gliwice (21 września) oficjalnie zainaugurował sezon 2023/2024 Orlen Basket Ligi. Gdynianie zagrali na Śląsku  wyłącznie w krajowym składzie i zwyciężyli 84:73.

Pierwsze punkty, dla gdynian, zdobył Grzegorz Kamiński, który mecz otworzył dwiema „trójkami”, a po chwili Suzuki Arka prowadziła 10:0, bo dwa „oczka” dorzucił Andrzej Pluta. Żółto-Niebiescy wykorzystali słaby początek gospodarzy, ale gliwiczanie po zmianach przebudzili się i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty odbili prowadzenie, ustalając wynik na 20:18.

W drugą kwartę gliwiczanie weszli z zaliczką 22:20. Ich rywale mieli wyraźnie kłopoty ze skutecznością i podejmowaniem dobrych decyzji na parkiecie. Gorszego okresu Arki nie wykorzystał jednak do końca Tauron GTK, bo po 20 minutach gry strata wynosiła tylko 6 „oczek” (35:41). Niemniej niemoc Arki trwała w najlepsze, a gospodarze grali coraz śmielej i efektowniej. Przewaga gliwiczan w pewnym momencie urosła aż do 18 punktów, ale seria 9:1 w wykonaniu Żółto-Niebieskich zniwelowała o niemal połowę przewagę Tauron GTK. Po znakomitej asyście Maksymiliana Wilczka i dograniu do Adama Hrycaniuka w 30. minucie zrobiło się już tylko 59:57.

Gdynianie złapali drugi oddech w czwartej kwarcie i ponownie wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Choć gospodarze w końcówce mieli jeszcze okazję, by odrobić straty, to Arka zagrała skuteczniej i twardo w obronie, ostatecznie wygrywając 84:73.