Aktualności | Nowy rok – nowe „PoWInO”

Nowy rok – nowe „PoWInO”

Fot. GTK Cyrkino/Facebook

Nowy rok – nowe „PoWInO”

Opublikowane: 13.02.2024 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Sport 

Wraz z kolejnym rokiem w Gliwicach powraca cykl popołudniowo-wieczornych imprez na orientację „PoWInO” organizowanych przez Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino. Kolejna gra wystartuje już w czwartek, 15 lutego,  w Sośnicy. Obowiązują zapisy!

Miłośnicy aktywności na powietrzu już teraz mogą zarezerwować w swoim kalendarzu dwa czwartki – 15 lutego i 14 marca. W tych terminach zaplanowano kolejne jesienno-zimowe gry terenowe z cyklu PoWInO. Bazą najbliższej będzie Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. Przedwiośnie 2 (naprzeciwko kościoła). Start o godz. 17.00.

Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z czterech kategorii:

  • A (najtrudniejszą) – dystans ok. 4,5 km, 
  • B (średnią) – dystans ok. 3 km,
  • C (najłatwiejszą) – dystans ok. 2 km,
  • R (rodzinną) – dystans ok. 1,5 km.

Kategorie A, B i C rozgrywane będą w systemie SportIdent, umożliwiającym graczom potwierdzanie za pomocą specjalnego chipa dotarcia do wyznaczonych punktów kontrolnych. W kategorii R gracze będą klasyfikowani jako drużyna (zgłaszający + maksymalnie 4 osoby towarzyszące).

Do udziału w grze organizatorzy zapraszają zarówno doświadczonych graczy, jak również osoby, które chciałyby zagrać po raz pierwszy. Jeśli więc nie znasz zasad gry, z pewnością nauczysz się ich na miejscu!

Aby wziąć udział w najbliższej grze, należy wypełnić formularz z zakładki „bilety” na stronie wydarzenia na Facebooku, a w dniu gry uiścić opłatę startową w wysokości 20 zł za osobę w kategorii A, B i C lub 20 zł za drużynę w kategorii R. Dodatkowo każdy z uczestników powinien posiadać własne oświetlenie (latarkę/ czołówkę) oraz elementy odblaskowe. Warunkiem startu niepełnoletnich graczy jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Informacje na temat kolejnych imprez publikowane będą na stronie GTK Cyrkino na Facebooku. (ml/GTK Cyrkino)