Aktualności | Pływacy z Gliwic mistrzami Polski juniorów

Pływacy z Gliwic mistrzami Polski juniorów

Opublikowane: 19.12.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Zawodnicy Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice – Marta Cygrimus i Jakub Katana zostali mistrzami Polski juniorów. Marta wywalczyła podwójne złoto na Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w Gliwicach, a Kuba złoto i brąz na Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich w Bydgoszczy. Gratulacje!

Grudzień okazał się wyjątkowo aktywny dla zawodników i zawodniczek Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, którzy wystartowali w kilku sportowych imprezach. Najwyższe lokaty zajęła dwójka podopiecznych trenera Michała Matuszewskiego – Marta Cygrimus i Jakub Katana.

Szczęśliwe dla „Sikretu” były Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich, które w dniach 8–10 grudnia zostały rozegrane na gliwickim „Olimpijczyku”. Nasze miasto reprezentowało na nich 13 zawodników i zawodniczek gliwickiego klubu. Czarnym koniem turnieju okazała się Marta Cygrimus, która wywalczyła aż dwa złote medale – na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym – zdobywając tytuł podwójnej mistrzyni Polski.

Szczęśliwą passę podtrzymał Jakub Katana. W Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich w pływaniu, które zostały rozegrane w dniach 15–17 grudnia w Bydgoszczy, gliwiczanin wywalczył dwa medale – złoty na dystansie 200 m oraz brązowy na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Na początku grudnia 10-osobowa reprezentacja najmłodszych zawodników „Sikretu” wystartowała także w Zimowych Mistrzostwach Śląska w pływaniu, przywożąc z Rybnika nowe rekordy życiowe. (ml)

Jakub Katana na podium Jakub Katana na podium z trenerem Michałem Matuszewskim Marta Cygirymus z trenerem Michałem Matuszewskim