Aktualności | Pływaczki „Sikretu” rekordzistkami Polski

Pływaczki „Sikretu” rekordzistkami Polski

Opublikowane: 28.12.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Dwa rekordy Polski w kategorii junior wywalczyły Tatiana i Martyna Kloc – uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach i zawodniczki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice podczas 14 Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach rywalizowało ponad 230 zawodników reprezentujących 17 klubów z całego kraju.

Mistrzostwa zostały rozegrane w połowie grudnia w pomorskiej Kościerzynie. Województwo śląskie reprezentowali zawodnicy i zawodniczki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zabrza i Rudy Śląskiej.

W składzie rudzkiego WOPR-u znalazły się m.in. zawodniczki gliwickiego „Sikretu” – Tatiana i Martyna Kloc, które wywalczyły odpowiednio rekord Polski w sztafecie 4x25m Manekin Relay oraz rekord Polski w konkurencji 2 x 12 m Line Throw. Oprócz rekordów dziewczyny zdobyły także medale – Tatiana złoty w sztafecie 4 x 25 m holowanie i srebrny w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami, a Martyna złoty w rzucie liną.

Ponadto kadra Śląska zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w punktacji drużynowej kobiet oraz 8. miejsce w punktacji drużynowej mężczyzn.

Gratulujemy! (ml)

Plakat zawodów Zawodniczka przed startem Zawodniczka przed startem Zawodniczki na podium