Aktualności | Remis na wyjeździe

Remis na wyjeździe

Opublikowane: 09.10.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (7 października) Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Grzegorz Tomasiewicz, a dla Miedziowych trafił Aleks Ławniczak.

Pierwsza połowa toczyła się w spokojnym tempie, ale to Niebiesko-Czerwoni prowadzili grę. Podopieczni Aleksandara Vukovicia stwarzali sobie również groźniejsze sytuacje do strzelenia gola, ale niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Skuteczność dopisała za to gospodarzom, którzy tuż przed przerwą zdobyli bramkę do szatni. Do siatki trafił Aleks Ławniczak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta dążyli do wyrównania. Niebiesko-Czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce i ponownie stwarzali sobie więcej sytuacji. Blisko wyrównania było już w 70. minucie, ale piłka po strzale Patryka Dziczka trafiła w poprzeczkę. Co nie udało się Dziczkowi, udało się chwilę później Grzegorzowi Tomasiewiczowi, który pokonał Sokratisa Dioudisa w 73. minucie.