Aktualności | Remis na wyjeździe

Remis na wyjeździe

Opublikowane: 30.10.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (28 października) Piast Gliwice zremisował na wjeździe z Wartą Poznań 1:1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw, a dla Zielonych trafił Kajetan Szmyt.

Ten mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Kajetana Szmyta. Po tym golu do głosu doszli Niebiesko-Czerwoni, którzy dążyli do wyrównania i zyskali sporą przewagę. Starania podopiecznych Aleksandara Vukovicia przyniosły efekt w 23. minucie, kiedy to do siatki trafił Michael Ameyaw. W dalszej części pierwszej połowy gliwiczanie nie spuścili z tonu i starali się o kolejne trafienia. Do przerwy było jednak 1:1.

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. To Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji. Bliscy pokonania Jędrzeja Grobelnego byli między innymi Patryk Dziczek czy Damian Kądzior. Do końca meczu bramek jednak nie było.