Aktualności | Remis w osłabieniu

Remis w osłabieniu

Opublikowane: 27.11.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W piątkowym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (24 listopada) Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:0. Dla Niebiesko-Czerwonych był to 12. remis w tym sezonie.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia grali wysokim pressingiem i nie dali za dużo przestrzeni swoim rywalom. Stwarzali sobie także więcej sytuacji strzeleckich, a najbliższej trafienia do siatki był Jakub Holubek, który trafił w słupek. Dobrą okazję miał również Michael Ameyaw. Gospodarze próbowali atakować po kontrach, ale ostatecznie do przerwy było bez bramek.

Druga połowa to chwilowa przewaga Jagiellonii i następnie powrót do tego, co działo się przed przerwą. Ta część gry była jednak bardziej wyrównana z akcjami z obu stron.