Aktualności | Remis z Legią

Remis z Legią

Opublikowane: 18.09.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (16 września) Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Legią Warszawa 1:1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Serhij Krykun, a dla Wojskowych trafił Ernest Muci.

Pierwsza połowa byłą bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły miały po kilka strzałów, ale bramka padła tuż przed przerwą. Do siatki trafił wówczas Serhij Krykun, który wykorzystał dobre podanie Michaela Ameyawa i wbił piłkę do pustej bramki. Niebiesko-Czerwoni wykorzystali przewagę liczebną po czerwonej kartce dla Josué i do szatni schodzili z zaliczką jednego gola.

Od początku drugiej połowy goście dążyli do wyrównania strat, co udało im się w 69. minucie rywalizacji za sprawą trafienia Ernesta Muciego. Niebiesko-Czerwoni również stwarzali sobie sytuacje. Groźnei strzelali między innymi Michał Chrapek, Gabriel Kirejczyk czy Patryk Dziczek.

To był trudny mecz. Wyobrażałem sobie, że to spotkanie będzie rozgrywane trochę spokojniej. Dobrze wykorzystaliśmy moment, w którym mieliśmy przewagę jednego zawodnika – pod koniec pierwszej połowy zdobyliśmy bramkę, a na początku drugiej mogliśmy zamknąć ten mecz, mając stuprocentową sytuację na 2:0. Nie strzeliliśmy i niestety w kolejnych minutach jedna sytuacja zespołu z Warszawy, strzał po rykoszecie, który wpadł do naszej bramki, zakończył spotkanie wynikiem 1:1. W naszym przypadku jest to kolejny remis, ale nie jest to wyratowany wynik – skomentował rywalizację trener Niebiesko-Czerwonych Aleksandar Vuković.