Aktualności | Za nami Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością

Za nami Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością

Fot. Centrum Kultury Victoria

Za nami Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością

Opublikowane: 20.05.2024 / Sekcja: Miasto  Zdrowie  Życie i styl 

Integracyjny piknik w parku Chopina, spacer pensjonariuszy gliwickich Domów Pomocy Społecznej z młodzieżą z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych po parku Chrobrego, integracyjna zabawa taneczna w Bojkowie, Dni Otwarte WTZ Caritas Diecezji Gliwickiej i Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej, XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami i wiele innych aktywności czekało na uczestników tegorocznych obchodów Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością. To było prawdziwe święto tolerancji, równości i akceptacji!

Od 6 do 15 maja w Gliwicach świętowaliśmy 2. Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością, zorganizowane z okazji przypadających 5 maja Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W ramach 10-dniowych miejskich obchodów na wszystkich zainteresowanych czekał szereg wydarzeń uczących tolerancji i przypominających o tym, że każdy z nas ma równe prawo do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym.

Głównym wydarzeniem obchodów był piknik integracyjny pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”, który odbył się 9 maja w parku Chopina z udziałem m.in. prezydentki Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Kreatywne warsztaty, występy uczniów i osób z niepełnosprawnościami, wystawy, zabawy plenerowe i wiele innych atrakcji przyciągnęło do zielonego serca Gliwic starszych i młodszych mieszkańców, którzy wspólnie celebrowali to wyjątkowe święto.

Atrakcji nie brakowało również w innych częściach Gliwic, m.in. w parku Chrobrego, do którego na spacer, wspólną gimnastykę, gry plenerowe i odpoczynek z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” wybrała się młodzież z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych. Działo się także na Scenie Bojków Centrum Kultury Victoria (której parkiet do czerwoności rozgrzała integracyjna zabawa taneczna), w siedzibach WTZ Caritas Diecezji Gliwickiej i Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej (które zorganizowały u siebie Dni Otwarte) oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Górnych Wałów, która przyciągnęła tłumy zainteresowanych udziałem w zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy XV Gliwickich Targach Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Do zobaczenia za rok! (ml/ZD)

Piknik integracyjny w parku Chopina Piknik integracyjny w parku Chopina Piknik integracyjny w parku Chopina Piknik integracyjny w parku Chopina Piknik integracyjny w parku Chopina Piknik integracyjny w parku Chopina Integracyjna prywatka w Bojkowie Integracyjna prywatka w Bojkowie Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami Spacer młodzieży z Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” Spacer młodzieży z Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” Spacer młodzieży z Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” Spacer młodzieży z Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” Spacer młodzieży z Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z pensjonariuszami DPS „Nasz Dom” i DPS „Opoka” Dzień Otwarty WTZ Caritas Diecezji Gliwickiej Dzień Otwarty WTZ Caritas Diecezji Gliwickiej Integracyjna prywatka w Bojkowie