Aktualności | Zacięte starcie! Mecz Biało-Czerwonych z Turcją rozstrzygnął tie-break

Zacięte starcie! Mecz Biało-Czerwonych z Turcją rozstrzygnął tie-break

fot. P. Sumara / Polska Siatkówka

Zacięte starcie! Mecz Biało-Czerwonych z Turcją rozstrzygnął tie-break

Opublikowane: 03.10.2022 / Sekcja: Miasto  Sport 

Polskie siatkarki w sobotę 1 października minimalnie uległy jednej z najlepszych drużyn świata. Turczynki zwyciężyły dopiero po tie-breaku i zakończyły tę fazę turnieju na pierwszym miejscu w grupie B. Reprezentacja Polski zgodnie z planem awansowała do drugiej fazy turnieju – grupy F, z dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek. Od wtorku 4 października Biało-Czerwone czekają mecze w Łodzi o awans do ćwierćfinału. Grać będą z najlepszymi zespołami grupy C: Serbią, USA, Niemcami i Kanadą. Trzymamy kciuki!

Turczynki to nr 5 w światowym rankingu. W meczu z nimi siłą Polek znów okazał się blok. Rywalki nieco lepiej przyjmowały zagrywki i popełniały mniej błędów, lecz w sumie mecz był bardzo wyrównany i dostarczył kibicom wielu emocji. 

W tie-breaku Polki bliskie były sprawienia niespodzianki, niestety „oczka” uciekały za szybko... Wywalczony w tym meczu punkt i dwa wygrane sety powinny jednak przydać się w dalszej części turnieju, bo całe zdobycze z gry w grupie B zostają zachowane. Siatkarki mają teraz chwilę odpoczynku, we wtorek 4 października w Łodzi zaczyna się dla nich druga grupowa faza Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022.

W grze pozostaje 16 z 24 drużyn. Polki razem z Tajlandią, Dominikaną i Turcją oraz Serbią, USA, Niemcami i Kanadą rywalizować będą w Grupie F w Łodzi. Drugą ósemkę – grupę E – tworzą Włochy, Holandia, Belgia i Portoryko oraz Chiny, Brazylia, Japonia i Argentyna, czyli najlepsze drużyny z grup A i D. Ich rozgrywki odbędą się w Rotterdamie. W tej fazie wszystkie drużyny będą grać tylko z tymi rywalkami, z którymi nie zmierzyły się w pierwszej części turnieju.

Plan meczów reprezentacji Polski

  • 4 października: Polska - Serbia (20:30)
  • 5 października: Polska - USA (20:30)
  • 7 października: Polska - Kanada (20:30)
  • 8 października: Polska - Niemcy (20:30)

Po czterech rundach wyłoniona zostanie najlepsza ósemka (po cztery drużyny z każdej grupy), która w ostatniej fazie mistrzostw walczyć będzie systemem pucharowym, od ćwierćfinałów.

Przypomnijmy, że w Gliwicach, jako jednym z trzech polskich miast – gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, organizowane będą dwa spotkania ćwierćfinałowe (11 października, godz. 17.30 i 20.30) i półfinał mistrzostw (12 października, godz. 20.30). Sprzedaż wejściówek na spotkania w Arenie Gliwice prowadzi już portal eBilet.pl.