Aktualności |  #ZieloneGliwice Jest wiosna, jest zieleń! 

 #ZieloneGliwice Jest wiosna, jest zieleń! 

Fot. materiały ZDM

 #ZieloneGliwice Jest wiosna, jest zieleń! 

Opublikowane: 22.03.2023 / Sekcja: Miasto 

Ruszyły nasadzenia na gliwickich skwerach i w pasach drogowych. Tylko w ostatnich dniach w Gliwicach pojawiło się ponad 200 nowych drzew. Lada moment eksplodują zielenią i pokażą się w pełnej krasie. Coraz piękniej jest też na zieleńcach – swoje kolory prezentują już m.in. liczne krokusy. Wkrótce zakwitną inne kwiaty, krzewy i trawy. Gotowi na wiosnę w Gliwicach?  

Kolejne gliwickie pasy drogowe obsadzane są drzewami. Ostatnio przy ulicach Dąbrowskiego i Traugutta na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonawcy nasadzili łącznie 32 klony i lipy, ulicę Warszawską, Opolską i Świętojańską ozdobiło 46 klonów, a ulicę Lipową i Okrzei 14 lip.

Wypiękniała też ul. Strzelnicza ozdobiona 30 klonami, Bończyka i św. Wojciecha, gdzie nasadzono 27 grabów oraz Warmińska i Kadłubka – wkrótce zazieleni się tam 18 klonów. Ponadto, 90. wiązów holenderskich ozdobiło przyuliczny pas przy ul. Toszeckiej, od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki do wysokości ul. Oriona. 

W tym tygodniu nowa zieleń pojawi się jeszcze w pasach drogowych ulic: Tarnogórskiej, Błogosławionego Czesława, Robotniczej, Odrowążów, Lotników, Konarskiego i Stabika. Zostaną tam nasadzone lipy, graby i glediczje. W sumie 115 drzew. 

Przypominamy, że wszystkie rośliny, zarówno drzewa, jak i byliny czy krzewy objęte są pielęgnacją i gwarancją naszych wykonawców, którym zlecamy wykonanie nasadzeń. W przypadku krzewów i bylin to okres dwuletni, natomiast drzewa objęte są trzyletnim okresem gwarancyjnym. Obejmuje on nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, jak np. podlewanie czy oczyszczanie z chwastów, ale także wymianę nasadzeń, których koszt w przypadku zamierania roślin ponosi wykonawca – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Tylko od stycznia pracownicy gliwickiego ZDM nasadzili ponad 700 drzew różnych gatunków. Niebawem różnorodnością i zachwycającymi, wiosennymi barwami zaskoczy skwer Europejski. Będzie pięknie! (mf)

 

#ZieloneGliwice:

 #ZieloneGliwice Miasto się koloruje

#ZieloneGliwice Przybywa drzew w Gliwicach

 

nasadzanie drzew krokusy