Oko pasikonika i pH kanapki...
Opublikowane: 07.12.2015 / Sekcja: NaukaDruga edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji” odbędzie się 10 grudnia 2015 roku w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” przy ul. Bojkowskiej 37/3. Co w planie?
W programie znalazły się m.in. panel dyskusyjny poświęcony doświadczalnej nauce w szkole, oraz sesje podzielone na bloki tematyczne przeznaczone dla dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotów ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych i języków obcych oraz pedagogów, psychologów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkoli.
Poza ważnymi dyskusjami organizatorzy Konferencji zaplanowali pokazy naukowe, wystąpienia i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli centrów nauki, warsztaty i wykłady poświęcone bezpieczeństwu w sieci, warsztaty programowania i kodowania, prezentacje nowinek sprzętowych dla edukatorów i nauczycieli oraz dwa punkty konsultacyjne jeden dotyczący pozyskiwania środków z UE dla szkół i placówek oświatowych drugi dla zainteresowanych ochroną danych osobowych w szkole.
Jedną z tegorocznych atrakcji będzie otwarty Grand Bazaar, przeznaczony dla nauczycieli różnych specjalności – To wymarzone miejsce dla tych, którzy lubią sprawdzać, badać, mierzyć, dociekać i doświadczać. To również idealne miejsce, by poczuć się jak dziecko, stworzyć własną stację pogodową czy generator prądu z ogórków. Pokazy i mikrowarsztaty poprowadzą eksperci z polskich centrów nauki. A wśród nich: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Giganty Mocy, Explorapark, EC1 – CentrumNauki i Techniki, Humanitarium Ogrody Doświadczeń, Centrum Nauki Leonardo da Vinci.
W planach również planetarium – jedno prawdziwe, drugie wirtualne – zachęcają przedstawiciele Śląskiej Sieci Metropolitalnej Sp. z o.o. w Gliwicach, która jest organizatorem konferencji.
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest IBM Polska Sp. z o.o. Konferencja Odbywa się pod Honorowym PatronatemPrezydenta Miasta Gliwice, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Instytutu Badań Edukacyjnych, Śląskiego Kuratora Oświaty, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego.
Szczegóły na stronie internetowej: www.ssm.silesia.pl/konferencja
KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ