Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach

Opublikowane: 31.01.2018 / Sekcja: Teatry  Ciekawe miejsca 

ul. Nowy Świat 55–57

Gliwice

sekretariat@teatr.gliwice.pl

Telefon: 32 230 67 18, 32 232 11 01

http://www.teatr.gliwice.pl

Teatr Miejski w Gliwicach jest najmłodszą z placówek kulturalnych Górnego Śląska i jednocześnie najmłodszym teatrem repertuarowym w Polsce. Rozpoczął działalność 13 października 2016 roku.

Teatr Miejski w Gliwicach dzięki szerokiej formule programowej chce spełnić oczekiwania zarówno publiczności przywiązanej do repertuaru muzycznego, jak również miłośników teatru dramatycznego. W repertuarze znajdują się także spektakle przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. Istotnym polem działalności jest również edukacja teatralna, pod szyldem teatru odbywają się spotkania: Dziecięcego Studia Teatralnego, Sceny Seniora.

Repertuar

Bilety

Udogodnienia dla niepełnosprawnych ruchowo: Budynek wyposażony jest w podjazdy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które umożliwiają im wjazd na dużą salę widowiskową. W budynku funkcjonuje także mała scena usytuowana na pierwszym piętrze, która obecnie nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. W przyszłości zostanie zainstalowana winda dla osób niepełnosprawnych, umożliwiająca komunikację między foyer a I piętrem. W przestrzenia szatni znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie.

„Tramwaj zwany pożądaniem” „Psie serce” „Romeo i Julia” „Dzieci z Bullerbyn” „Mała Syrena”