Teatr Miejski w Gliwicach

Dodano: 31.01.2018 / Kategorie: Teatry, Ciekawe miejsca
teatr miejski

fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Dane adresowe
ul. Nowy Świat 55–57
44-100
Gliwice
Dane kontaktowe

Teatr Miejski w Gliwicach jest najmłodszą z placówek kulturalnych Górnego Śląska i jednocześnie najmłodszym teatrem repertuarowym w Polsce. Rozpoczął działalność 13 października 2016 roku.

Teatr Miejski w Gliwicach dzięki szerokiej formule programowej chce spełnić oczekiwania zarówno publiczności przywiązanej do repertuaru muzycznego, jak również miłośników teatru dramatycznego. W repertuarze znajdują się także spektakle przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. Istotnym polem działalności jest również edukacja teatralna, pod szyldem teatru odbywają się spotkania: Dziecięcego Studia Teatralnego, Sceny Seniora.

Repertuar

Bilety

Udogodnienia dla niepełnosprawnych ruchowo: Budynek wyposażony jest w podjazdy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które umożliwiają im wjazd na dużą salę widowiskową. W budynku funkcjonuje także mała scena usytuowana na pierwszym piętrze, która obecnie nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. W przyszłości zostanie zainstalowana winda dla osób niepełnosprawnych, umożliwiająca komunikację między foyer a I piętrem. W przestrzenia szatni znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie.

Kategorie wizytówki: 
„Tramwaj zwany pożądaniem”
„Tramwaj zwany pożądaniem”, reż. J. Jabrzyk (fot. M. Ramus)
„Psie serce”
„Psie serce”, reż. K. Rekowski (fot. F. Szatarski)
„Romeo i Julia”
„Romeo i Julia”, reż. K. Rekowski (fot. M. Ramus)
„Dzieci z Bullerbyn”
„Dzieci z Bullerbyn”, reż. J. J. Połoński (fot. B. Nitka)
„Mała Syrena”
„Mała Syrena”, reż. M. Majewska (fot. B. Nitka)
„Tramwaj zwany pożądaniem”
„Psie serce”
„Romeo i Julia”
„Dzieci z Bullerbyn”
„Mała Syrena”