Noc Bibliotek 2022 w Bibliotece Centralnej

Noc Bibliotek 2022 w Bibliotece Centralnej

Noc Bibliotek 2022 w Bibliotece Centralnej

Opublikowane: 27.09.2022 / Sekcja: Festiwal 

Czas wydarzenia: 01.10.2022 16:00:00 - 01.10.2022 19:00:00

Miejsce wydarzenia: Biblioteka Centralne, ul. Kościuszki 17

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach 

8. NOC BIBLIOTEK - „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ”

Kiedy i gdzie?
1 października 2022 r. w godz. 16.00 – 19.00
Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.
Głównym przesłaniem akcji jest skierowanie światła na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.
Podczas tegorocznej nocy zapraszamy Was do zabawy pt. „Znajdź gadżet literacki”. Gra będzie polegać na odszukaniu nietypowych przedmiotów, które znajdą się w wypożyczali dziecięcej oraz dla dorosłych, a następnie odszukanie książek, w których znajduje się chociaż jedna wzmianka o danym obiekcie. Zapraszamy do udziału dorosłych i dzieci. Drużyny, które poradzą sobie z zadaniem w najkrótszym czasie otrzymają nagrody książkowe. Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Dla młodych czytelników przygotowaliśmy opowieści biograficzne o wybitnych postaciach z historii Polski, układanie ich portretów z puzzli i tworzenie specjalnych przypinek z ich podobiznami

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.