Anchey Nocon KONCERT #CechowniaFreshStage (Gliwicka Artnoc)

Anchey Nocon KONCERT #CechowniaFreshStage (Gliwicka Artnoc)

Anchey Nocon KONCERT #CechowniaFreshStage (Gliwicka Artnoc)

Opublikowane: 31.08.2022 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 01.10.2022 20:00:00 - 01.10.2022 22:30:00

Miejsce wydarzenia: Cechownia (Gliwice, ul. Bojkowska 35a)

Organizator: GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenie Nowa Cechownia 

“(Premierowy) album Noconia wypełnia muzyka elektro, z elementami synthpopu, klimatycznego downtempo i czarownego swing elektro. Wiem, że ten album wzbogaciłby katalog takich wydawniczych tuzów jak Ninja Tune, z podległą im Brainfeeder. Muzyka zawarta na płycie jest dla mnie wizjonerska i to nie tylko dlatego, że twórca – Nocoń ma w sobie setki scenariuszy na przyszłość Ziemi, cywilizacji i nas samych. Wizjonerska, bowiem każdy dźwięk, fraza, melodia przynoszą konkretne obrazy.

Now The Grass Grows Through My Skin to dzieło niekonwencjonalne i bardzo świeże.

Andrzej Nocoń a.k.a Anchey Nocon układa swój muzyczny świat od wymyślenia swojego wzoru na dobrą kompozycję. W tej definicji niekoniecznie napotkamy układ: zwrotka, refren, zwrotka, przygrywka. Tutaj nie ma nawet grama czegoś komercyjnego, bo też nie o to w tym wszystkim chodzi.
Ale najważniejszym motywem zdobniczym tej muzyki jest przede wszystkim sam głos Noconia. Gdzieś pomiędzy królewskim altem a zmysłowym kontratenorem dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego głos to instrument, który stawia w szacie muzycznej kropkę na przysłowiowym „i”.
Bardziej niż bardzo polecam.”
– Tomasz Wybranowski, wnet.fm

Wstęp free! - wydarzenie w ramach Gliwickiej Artnocy
Bezpłatne wejściówki do pobrania: https://cechownia-gliwice.pl/anchey-nocon-koncert/

Drzwi 18.00
Start 20.00

Anchey Nocon to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny z Jaworzna. Wcześniej znany ze współpracy z blunt razor, z którym wydał album “Szczebrzeszyn”, rozpoczął karierę solową albumem koncepcyjnym „Now The Grass Grows Through My Skin”, z którego materiał wykonuje na żywo razem z basistą zespołu blunt razor – Szymonem Golcem.

Jako support wystąpi Sławek Krzanowski.

“Sławek obecnie występuje solo, swoje gitarowe granie wspiera komputerem i syntezatorem. Muzyka i słowa tworzą niebanalne kompozycje. Chwytliwe refreny wcale nie deprecjonują ważkości tematów jakie porusza. Moim zdaniem jest to świetny materiał na przeboje, które zapadają w pamięć na długo.

Podobnie jak Rojek czy Kortez, Sławek ceni sobie szczerość, profesjonalizm, a zarazem skromność. Innymi słowy bycie sobą, naturalność i ochronę prywatności’. – Pan Winyl

Koncert w ramach cyklu #CechowniaFreshStage, którego misją jest promowanie nowych, młodych (niekoniecznie metryką), intrygujących projektów artystycznych.

Patronat medialny: Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM, Telewizja TVS
Partner cyklu: tobilet.pl