INDIALUCIA – Miguel Czachowski, Leo Vertunni, Manish Madankar, Isaac Pena Gonzalez, Anna Mendak

INDIALUCIA – Miguel Czachowski, Leo Vertunni, Manish Madankar, Isaac Pena Gonzalez, Anna Mendak

INDIALUCIA – Miguel Czachowski, Leo Vertunni, Manish Madankar, Isaac Pena Gonzalez, Anna Mendak

Opublikowane: 07.11.2022 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 02.12.2022 20:00:00 - 02.12.2022 22:00:00

Miejsce wydarzenia: Centrum Kultury Victoria Scena Bojków, ulica Parkowa 5

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach 

Zapraszamy na koncert z okazji pierwszych urodzin Centrum Kultury Victoria.
21 sierpnia podczas Rynku Kultury i dnia hiszpańskiego w Ruinach Teatru wystąpił Miguel Czachowski z Krzysztofem Nowakowskim. Wtedy powstał pomysł na koncert Indialucia. Mimo tego, że cały dzień padał deszcz, to przestrzeń teatru wypełniła się po brzegi, a magia jaką stworzyli muzycy nadal w nas jest.
Indialucia – to międzynarodowy projekt muzyczny prowadzony przez gitarzystę flamenco Michała Czachowskiego; jeden z pierwszych zespołów, który z powodzeniem połączył klasyczną muzykę indyjską z flamenco z Andaluzji, koncertując na całym świecie od 1999 roku.
W skład projektu wchodzi wielu wybitnych muzyków z Polski, Indii, Włoch i Hiszpanii. Ich repertuar koncertowy wyraża zarówno ludzkie, jak i muzyczne połączenie tych kultur, dzięki czemu publiczność doświadcza stymulującej energii tych niezwykle bogatych tradycji kulturowych połączonych w jedno. Improwizacja i rytm są wspólnymi elementami obu stylów, utrzymując formę żywej tradycji i dopuszczając nowych wpływów. Oprócz tradycyjnych elementów muzyki indyjskiej i flamenco, dźwięk zespołu jest wzbogacony o jazzowy fortepian, gitarę basową, flet i taniec.
W 2016 roku zaczęli koncertować z klasycznymi orkiestrami, odkrywając nowy, etniczny wymiar muzyki symfonicznej. Wydali dwa nagradzane albumy, Indialucia i Acatao. Oba otrzymały nagrodę jako drugi najlepszy album roku Polskiego Radia. Muzyka została wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do amerykańskiego filmu The Boondock Saints II (Święci z Bostonu).
Grupa występowała w prawie trzydziestu krajach, w tym w większości krajów europejskich, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Występowali w USA, Kanadzie, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Francji, Andorze, Włoszech, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Polsce,
Luksemburgu, Danii, Holandii, Malcie, Finlandii, Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, Turcji, Indiach i Singapurze.
Grali i nagrywali z wieloma znanymi artystami, takimi jak Jorge Pardo, Paquito González, L. Subramaniam, Purbayan Chatterjee, Domingo Patricio, Leszek Możdżer, Vishwa Mohan Bhatt, Kavita Krishnamurti i inni.