PaskudoFonia 51. - Adam Szabat i Waldemar Korzeniowski

PaskudoFonia 51. - Adam Szabat i Waldemar Korzeniowski

PaskudoFonia 51. - Adam Szabat i Waldemar Korzeniowski

Opublikowane: 15.01.2023 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 12.02.2023 18:00:00 - 12.02.2023 20:00:00

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Zapraszamy na przeniesiony z 6.11.2022 koncert Adama Szabata.

Koncert pt. "Usiądźmy przed drogą"
„Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnych czasach, w zagmatwanej rzeczywistości musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem wręcz dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nimi kierują.

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz, trener wokalny; zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS; członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego; współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m.in. Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o…” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi, Spotkań z Piosenka Autorską „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.
Adam Szabat to artysta obdarzony wyjątkowym ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania.

Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn – CD Piosenki z Miasteczka H, CD Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa, CD Na trzy, a także solowy album CD Adam Szabat – recital piosenek na żywo oraz płytę współautorską z Janem Kondrakiem CD Pieśni Kresów Naszych. We wrześniu 2022 roku ukazała się CD Usiądźmy przed drogą, zbiór najnowszych piosenek napisanych i śpiewanych przez Adama. Aranżacje utworów przygotował gitarzysta Waldemar Korzeniowski.

Śpiew, prowadzenie – Adam Szabat
Gitara akustyczna – Waldemar Korzeniowski

Kiedy: niedziela 12.02. godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Bilety: 40 zł przedsprzedaż/ 50 zł w dniu koncertu – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)