PaskudoFonia 54. - Leszek Kopeć

PaskudoFonia 54. - Leszek Kopeć

PaskudoFonia 54. - Leszek Kopeć

Opublikowane: 13.03.2023 / Sekcja: Koncert 

Czas wydarzenia: 02.04.2023 19:00:00 - 02.04.2023 21:00:00

Miejsce wydarzenia: Siedziba Fundacji PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)

Organizator: Fundacja PaskudoFonia 

Leszek Kopeć - autor i wykonawca piosenek, dziennikarz radiowy, laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki turystycznej i studenckiej, m.in. YAPA`90 (Grand Prix), Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Bazuna, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Szałamaja" w Kwidzynie. Współpracownik Radia Wrocław i Polskiego Radia Opole.
Od 1989 prowadzi w Radiu Wrocław nocną audycję „Muzyczna cyganeria”, poświęconą głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej.
Regularnie pojawiają się w niej „Morskie opowieści”, poświęcone piosence morskiej (szanty, pieśni kubryku i współczesna muzyka marynistyczna).
W każdą niedzielę prowadzi także nocną audycję „Bliżej siebie” w której prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat i współczesną.
„Muzyczna cyganeria” według słów autora to wędrówka i poszukiwanie, oraz sztuka słuchania innych i samego siebie. Jest także redaktorem naczelnym i twórcą internetowego Radia Szafir, które po kilku latach zmieniło nazwę na Radio Muzyczna Cyganeria.
Na jego pierwszej kasecie, zatytułowanej Dla ciebie znajdują się piosenki zarejestrowane podczas festiwalu Yapa w 1991. Duży wybór piosenek Leszka Kopcia znajduje się także na jego płycie CD pt. Turystycznie z 2007.
Kiedy: niedziela 02.04.2023 godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 30 zł przedsprzedaż/ 40 zł w dniu koncertu – dostępne w naszym sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8